Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oprava důležité silnice v Olomouci skončila dříve,už je v provozu

 
středa, 29. října 2014, 17:46

V Lipenské ulici v Olomouci, kde dva týdny dělníci opravovali vozovku, byl dnes s několikadenním předstihem obnoven provoz. Podle původního plánu měla být silnice otevřena autům v úterý 4. istopadu, stavební firma ale její povrch opravila rychleji. Dnes to řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Řidiči musejí v Olomouci nadále počítat s uzavírkou ve Velkomoravské ulici. Oprava těchto dvou silnic od 13. října výrazně zkomplikovala dopravu v Olomouci a na objízdných trasách se tvořily kolony.

"Automobilový provoz byl v Lipenské ulici obnoven a v tomto úseku nejsou dopravní omezení," uvedl Bednařík. Uzavřena byla dva týdny část silnice v Lipenské ulici od okružní křižovatky u Bystrovan po křižovatku v Olomouci-Hodolanech. Objízdná trasa vedla po ulicích Hamerská a Přerovská. Dopravu na vybraných křižovatkách museli řídit policisté.
   

Druhá uzavírka se týká úseku vozovky ve Velkomoravské ulici mezi Hotelovým domem a budovou Střední školy polytechnické, kam bude položen nový asfalt. Křižovatka u Zenitu je kvůli tomu zcela uzavřena. Celá jižní část města je přístupna pouze přes ulici Rooseveltova a zároveň tudy vede objízdná trasa. Oprava má skončit příští týden.
   

Velkomoravskou ulicí, která vede v těsném sousedství panelových domů, denně projede až několik desítek tisíc automobilů. Díky novému způsobu pokládání asfaltu se sníží hluk projíždějících vozidel.

Kam dál?

Starý podchod na vlakovém nádraží je uzavřen

pátek, 24. října 2014, 10:29

Podchod na olomouckém hlavním nádraží uzavřely kompletně v pátek 24. října stavební práce. Správa železniční dopravní cesty totiž...

Aktuální informace o provozu autobusových linek v opravovaných úsecích

pátek, 17. října 2014, 10:29

Dopravní podnik města Olomouce se musí přizpůsobovat aktuálnímu stavu opravy na ulicích Velkomoravská a Lipenská. Proto vám nyní...

Uzavírka dvou silnic výrazně zkomplikovala dopravu v Olomouci

pondělí, 13. října 2014, 12:17

Dopravu v Olomouci dnes výrazně zkomplikovala zahájená oprava dvou frekventovaných silnic. Na objízdných trasách se tvoří dlouhé...

U Šantovky se staví přechod, funkční bude od příštího týdne

čtvrtek, 2. října 2014, 14:14

Nebezpečné přecházení přechodu od starého autobusového nádraží u Tržnice směrem k Šantovce je na denním pořádku. Lidé zde...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.