Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oprava důležité silnice v Olomouci skončila dříve,už je v provozu

 
středa, 29. října 2014, 17:46

V Lipenské ulici v Olomouci, kde dva týdny dělníci opravovali vozovku, byl dnes s několikadenním předstihem obnoven provoz. Podle původního plánu měla být silnice otevřena autům v úterý 4. istopadu, stavební firma ale její povrch opravila rychleji. Dnes to řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Řidiči musejí v Olomouci nadále počítat s uzavírkou ve Velkomoravské ulici. Oprava těchto dvou silnic od 13. října výrazně zkomplikovala dopravu v Olomouci a na objízdných trasách se tvořily kolony.

"Automobilový provoz byl v Lipenské ulici obnoven a v tomto úseku nejsou dopravní omezení," uvedl Bednařík. Uzavřena byla dva týdny část silnice v Lipenské ulici od okružní křižovatky u Bystrovan po křižovatku v Olomouci-Hodolanech. Objízdná trasa vedla po ulicích Hamerská a Přerovská. Dopravu na vybraných křižovatkách museli řídit policisté.
   

Druhá uzavírka se týká úseku vozovky ve Velkomoravské ulici mezi Hotelovým domem a budovou Střední školy polytechnické, kam bude položen nový asfalt. Křižovatka u Zenitu je kvůli tomu zcela uzavřena. Celá jižní část města je přístupna pouze přes ulici Rooseveltova a zároveň tudy vede objízdná trasa. Oprava má skončit příští týden.
   

Velkomoravskou ulicí, která vede v těsném sousedství panelových domů, denně projede až několik desítek tisíc automobilů. Díky novému způsobu pokládání asfaltu se sníží hluk projíždějících vozidel.

Kam dál?

Starý podchod na vlakovém nádraží je uzavřen

pátek, 24. října 2014, 10:29

Podchod na olomouckém hlavním nádraží uzavřely kompletně v pátek 24. října stavební práce. Správa železniční dopravní cesty totiž...

Aktuální informace o provozu autobusových linek v opravovaných úsecích

pátek, 17. října 2014, 10:29

Dopravní podnik města Olomouce se musí přizpůsobovat aktuálnímu stavu opravy na ulicích Velkomoravská a Lipenská. Proto vám nyní...

Uzavírka dvou silnic výrazně zkomplikovala dopravu v Olomouci

pondělí, 13. října 2014, 12:17

Dopravu v Olomouci dnes výrazně zkomplikovala zahájená oprava dvou frekventovaných silnic. Na objízdných trasách se tvoří dlouhé...

U Šantovky se staví přechod, funkční bude od příštího týdne

čtvrtek, 2. října 2014, 14:14

Nebezpečné přecházení přechodu od starého autobusového nádraží u Tržnice směrem k Šantovce je na denním pořádku. Lidé zde...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která představuje možný průřez českým uměním minulého století

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví. Má název Nezlomní: Od Franze Kafky po sametovou revoluci a zajít si na ni můžete až do 6. října do Obecního domu v Praze.