Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oprava tratě na ulici Wolkerova zabere 14 dní

 
pondělí, 23. března 2015, 09:35

Se čtrnáctidenní výlukou musíme počítat od příštího pondělí na ulici Wolkerova. Od pondělí 30. 3. 2015 až do úterý 14. 4. 2015 zde bude totiž prováděna oprava tramvajové tratě. Po dobu prací bude v úseku Okresní soud – Nová Ulice – Okresní soud probíhat výluka tramvajového provozu. Dnes to oznámila mluvčí Dopravního podniku města Olomouce.

Tramvajové linky č. 1 a 4 budou nahrazeny kombinovanou linkou s označením X1/4 vedenou z Pavloviček po trase linky č. 4 na Náměstí Hrdinů a k Okresnímu soudu. Dále pokračuje po trase linky č. 1 přes Tržnici na Hlavní nádraží a Fibichovu. Zpět z Fibichové bude vedena opět po trase linky č. 1 přes Hlavní nádraží na Tržnici a k Okresnímu soudu. Dále pokračuje po trase linky č. 4 na Náměstí Hrdinů a přes Masarykovu třídu na Hlavní nádraží a do Pavloviček.

Tramvajové linky č. 2, 3, 5 a 7 budou vedeny ve svých trasách dle výlukových jízdních řádů.

Tramvajová linka č. 6 nebude provozována. 

Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na jednotlivých zastávkách.


Náhradní autobusová doprava

Náhradní doprava bude zajištěna po trase Náměstí Hrdinů – Nová Ulice (ve směru z centra) a po trase Nová Ulice – Palackého (ve směru do centra) výlukovými autobusy X jedoucími dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkách.

Po trase obsluhují výlukové autobusy zastávky následovně:

Náměstí Hrdinů – tramvajová zastávka
Okresní soud – tramvajová zastávka
Výstaviště Flora – provizorní zastávka (u přenosného označníku) v blízkosti lávky pro pěší na komunikaci ul. Havlíčkova
Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10
Pionýrská – zastávka linky č. 10
Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná
Zastávka Wolkerova nebude v uvedeném směru obsluhována!

Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná
Pionýrská – zastávka linky č. 10
Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10
Wolkerova – zastávka linky č. 52
Výstaviště Flora – provizorní zastávka (u přenosného označníku) v blízkosti lávky pro pěší na komunikaci ul. Havlíčkova
Okresní soud – tramvajová zastávka
Náměstí Hrdinů – tramvajová zastávka
Palackého – tramvajová zastávka

Výlukové jízdní řády budou v předstihu k dispozici na prodejnách DPMO, a.s. a na webu www.dpmo.cz.


Autobusový provoz

V termínu od 30. 3. do 14. 4. 2015 bude z důvodu výluky tramvajové dopravy přesunuta zastávka Nová Ulice směr Pionýrská pro linky č. 10, 16 a 21 cca 50 m zpět, k označníku občasné zastávky v jízdním pruhu. Zastávka Nová Ulice (v zálivu) bude obsluhována výhradně autobusovou linkou X a linkami noční dopravy.

V termínu od 30. 3. do 14. 4. 2015 bude z důvodu částečné uzavírky přesunuta zastávka Výstaviště Flora pro linku č. 52, a to k lávce pro pěší na komunikaci ul. Havlíčkova, k přenosnému označníku.

Autor: L.Behingerová

 

Kam dál?

Na Dolním náměstí přibudou veřejná parkovací místa

pátek, 20. března 2015, 08:00

Radní města souhlasili s úpravou stávajících vyhrazených parkovacích míst na Dolním náměstí. Parkovací místa původně vyhrazená...

Ve Werichově ulici se budují nová parkoviště

čtvrtek, 19. března 2015, 10:50

Obyvatelé sídliště na Nových Sadech budou už za dva měsíce využívat nových parkovišť. V ulici Werichova vznikne nově celkem...

Začátek motorkářské sezóny je nejkritičtějším obdobím

úterý, 10. března 2015, 11:26

Policisté v Olomouckém kraji s příchodem jara nabádají motorkáře i ostatní řidiče k větší obezřetnosti. Na cestách na ně podle...

V Olomouci přibudou parkovací místa

pondělí, 9. března 2015, 08:35

Hned ve dvou lokalitách města se obyvatelé dočkají nových míst pro parkování. Radní města Olomouce pokročili v přípravách vzniku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.