Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Uzavírka dvou silnic výrazně zkomplikovala dopravu v Olomouci

 
pondělí, 13. října 2014, 12:17

Dopravu v Olomouci dnes výrazně zkomplikovala zahájená oprava dvou frekventovaných silnic. Na objízdných trasách se tvoří dlouhé kolony automobilů a řidiči kvůli tomu do cíle své cesty přijíždějí se značným zpožděním. Oprava silnic má skončit 4. listopadu, do té doby musí řidiči v Olomouci počítat s objížďkami a kolonami.

Dopravu v Olomouci dnes výrazně zkomplikovala zahájená oprava dvou frekventovaných silnic. Na objízdných trasách se tvoří
dlouhé kolony automobilů a řidiči kvůli tomu do cíle své cesty přijíždějí se značným zpožděním. Oprava silnic má skončit 4. listopadu, do té doby musí řidiči v Olomouci počítat s objížďkami a kolonami.
   

"Přijel jsem do práce o více než půl hodiny později. Na Brněnské ulici stála dlouhá kolona automobilů, ze které nebylo úniku. Zítra musíme vstát dříve a doufat, že zpoždění nebude ještě větší," řekl dnes zubař, který do ordinace v centru Olomouce jezdí autem z místní části Nové Sady.
   

Uzavírka dnes zkomplikovala také práci olomouckému soudu. Například projednávání případu brutálního přepadení devětaosmdesátiletého muže v Přerově bylo zahájeno se čtyřicetiminutovým zpoždění, protože přísedící soudu ráno uvízla v koloně automobilů.
   

Kvůli opravě vnitřního obchvatu přišly ráno pozdě do školy některé děti, které navštěvují Waldorfskou školu na sídlišti Nové Sady. "Normálně mi cesta do školy přes město trvá dvacet minut, dnes jsem jel zhruba 50 minut. Kolony byly na vnitřním obchvatu i po celé ulici Slavonínská, přes kterou vede objízdná trasa," řekl  Petr Protivánek.
   

Do Waldorfské školy dnes Protivánkovi dorazili s dvacetiminutovým zpožděním a v šatně potkali několik dalších opozdilců. V dlouhých kolonách totiž uvízly i autobusy MHD, kterými jezdí děti do školy. "Při návratu ze školy se mi podařilo najít vlastní objízdnou trasu bez kolon. Nikomu o ní neřeknu," dodal s úsměvem Protivánek.
   

První uzavírka se týká úseku silnice ve Velkomoravské ulici mezi Hotelovým domem a budovou Střední školy polytechnické, na které bude položen nový asfalt. "Křižovatka u Zenitu je zcela uzavřena," upozornil krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Objížďka v tomto případě vede po ulicích Zolova, Jižní a Rooseveltova. "Celá jižní část města je přístupna pouze přes ulici Rooseveltova a zároveň tudy vede objízdná trasa," dodal.
   

Na opačném konci Olomouce je uzavřen úsek silnice od okružní křižovatky u Bystrovan po křižovatku v Olomouci-Hodolanech, která je uzavřena ve směru od Ostravy. "Objízdná trasa je po ulicích Hamerská a Přerovská," uvedl Bednařík. Dopravu na vybraných křižovatkách řídí policisté.

Zdroj: ČTK

 

 

Kam dál?

U Šantovky se staví přechod, funkční bude od příštího týdne

čtvrtek, 2. října 2014, 14:14

Nebezpečné přecházení přechodu od starého autobusového nádraží u Tržnice směrem k Šantovce je na denním pořádku. Lidé zde...

Dopravu v Olomouci zkomplikují uzavírky dvou silnic

čtvrtek, 2. října 2014, 12:08

Dopravu v Olomouci v druhé polovině října zkomplikuje uzavírka dvou důležitých silnic, které čeká oprava. Řidiči musejí od 12....

Kamiony již nebudou moci vjet do centra Olomouce

středa, 1. října 2014, 13:46

Radní dali další stopku vjezdu nákladních aut do centra Olomouce. Schválili nová dopravní omezení, která se týkají nejen celého...

Oprava kolejí v sobotu zkomplikuje tramvajovou dopravu v Olomouci

čtvrtek, 25. září 2014, 09:35

Tramvajovou dopravu v centru Olomouce v sobotu zkomplikuje oprava kolejí na třídě Svobody. Nepojedou tramvaje mezi zastávkami...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která představuje možný průřez českým uměním minulého století

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví. Má název Nezlomní: Od Franze Kafky po sametovou revoluci a zajít si na ni můžete až do 6. října do Obecního domu v Praze.