Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouckém kraji sněžilo a pršelo, silnice místy namrzají

 
pátek, 9. ledna 2015, 08:35

V Olomouckém kraji v noci sněžilo a pršelo, všechny silnice jsou ráno se zvýšenou opatrností sjízdné. V regionu ale fouká silný vítr a vozovky místy mohou namrzat, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Nad ránem dešťové a sněhové srážky v Olomouckém kraji ustaly.

Smíšené přeháňky v noci zasáhly Jesenicko. "Zatímco v noci byly až tři stupně Celsia, tak nad ránem teploty klesly k nule a vozovky začaly místy namrzat. Venku mám všechny chlapy, kteří znovu provádí chemický posyp, protože noční déšť ho ze silnic spláchl," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic. Hlavní silniční tahy jsou na Jesenicku ráno holé a mokré, ve vyšších polohách je na cestách vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu, který taje.

Na Šumpersku v noci od středních poloh napadlo až deset centimetrů sněhu. "Na silnicích je po chemickém posypu rozbředlý sníh. Provádíme stále posyp a v terénu máme i pluhy," řekl dispečer šumperské správy silnic, podle kterého vozovky na Šumpersku zatím nenamrzají a ani se netvoří sněhové jazyky.

V jednom kole byli v noci také pracovníci údržby silnic na Olomoucku. "V noci sněžilo a pršelo, takže veškerou dostupnou techniku jsme měli venku. Prováděli jsme chemický posyp i plužení a v tuto chvíli jsou silnice s opravdu zvýšenou opatrností sjízdné," řekl dnes dispečer olomoucké správy silnic. 

Na silnicích, které jsou udržovány chemicky, jsou na Olomoucku zbytky rozbředlého sněhu nebo tající ledové vrstvy. "Na inertně udržovaných úsecích leží ujetá vrstva sněhu s posypem," podotkl dispečer. V některých částech Šternberska se kvůli silnému větru mohou tvořit sněhové jazyky. Se zbytky rozbředlého sněhu na silnicích a silným větrem musí ráno počítat také řidiči na Prostějovsku a Přerovsku, kde se teploty pohybují kolem bodu mrazu.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

V Olomouckém kraji napadl sníh, silnice jsou s opatrností sjízdné

pondělí, 29. prosince 2014, 09:54

Silnice v Olomouckém kraji dnes v noci opět pokryl sníh a vozovky jsou ráno po chemickém posypu sjízdné se zvýšenou opatrností. V...

Silnici R46 u Olomouce ráno blokovala hromadná nehoda deseti aut

pátek, 12. prosince 2014, 11:06

Silnici R46 u Olomouce zablokovala dnes po 06:00 hromadná nehoda deseti aut. Srážku, která se obešla bez zranění, zřejmě...

Od neděle se mění jízdní řád městské hromadné dopravy

středa, 10. prosince 2014, 10:11

Nové jízdní řády vejdou v platnost už v neděli 14.12.2014. Podívejte se, kterých linek se to týká.

Silničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli do terénu

pátek, 28. listopadu 2014, 09:14

Silničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli dnes nad ránem do terénu. Na vrcholcích sněžilo, sněhový poprašek pokryl například...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.