Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouckém kraji sněžilo a pršelo, silnice místy namrzají

 
pátek, 9. ledna 2015, 08:35

V Olomouckém kraji v noci sněžilo a pršelo, všechny silnice jsou ráno se zvýšenou opatrností sjízdné. V regionu ale fouká silný vítr a vozovky místy mohou namrzat, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Nad ránem dešťové a sněhové srážky v Olomouckém kraji ustaly.

Smíšené přeháňky v noci zasáhly Jesenicko. "Zatímco v noci byly až tři stupně Celsia, tak nad ránem teploty klesly k nule a vozovky začaly místy namrzat. Venku mám všechny chlapy, kteří znovu provádí chemický posyp, protože noční déšť ho ze silnic spláchl," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic. Hlavní silniční tahy jsou na Jesenicku ráno holé a mokré, ve vyšších polohách je na cestách vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu, který taje.

Na Šumpersku v noci od středních poloh napadlo až deset centimetrů sněhu. "Na silnicích je po chemickém posypu rozbředlý sníh. Provádíme stále posyp a v terénu máme i pluhy," řekl dispečer šumperské správy silnic, podle kterého vozovky na Šumpersku zatím nenamrzají a ani se netvoří sněhové jazyky.

V jednom kole byli v noci také pracovníci údržby silnic na Olomoucku. "V noci sněžilo a pršelo, takže veškerou dostupnou techniku jsme měli venku. Prováděli jsme chemický posyp i plužení a v tuto chvíli jsou silnice s opravdu zvýšenou opatrností sjízdné," řekl dnes dispečer olomoucké správy silnic. 

Na silnicích, které jsou udržovány chemicky, jsou na Olomoucku zbytky rozbředlého sněhu nebo tající ledové vrstvy. "Na inertně udržovaných úsecích leží ujetá vrstva sněhu s posypem," podotkl dispečer. V některých částech Šternberska se kvůli silnému větru mohou tvořit sněhové jazyky. Se zbytky rozbředlého sněhu na silnicích a silným větrem musí ráno počítat také řidiči na Prostějovsku a Přerovsku, kde se teploty pohybují kolem bodu mrazu.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

V Olomouckém kraji jsou cesty sjízdné, místy s opatrností

čtvrtek, 8. ledna 2015, 09:35

Motoristé cestující po Olomouckém kraji musejí na některých cestách počítat se zbytky sněhové kaše či s ujetou sněhovou vrstvou...

V Olomouckém kraji napadl sníh, silnice jsou s opatrností sjízdné

pondělí, 29. prosince 2014, 09:54

Silnice v Olomouckém kraji dnes v noci opět pokryl sníh a vozovky jsou ráno po chemickém posypu sjízdné se zvýšenou opatrností. V...

Silnici R46 u Olomouce ráno blokovala hromadná nehoda deseti aut

pátek, 12. prosince 2014, 11:06

Silnici R46 u Olomouce zablokovala dnes po 06:00 hromadná nehoda deseti aut. Srážku, která se obešla bez zranění, zřejmě...

Od neděle se mění jízdní řád městské hromadné dopravy

středa, 10. prosince 2014, 10:11

Nové jízdní řády vejdou v platnost už v neděli 14.12.2014. Podívejte se, kterých linek se to týká.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.