Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Werichově ulici se budují nová parkoviště

 
čtvrtek, 19. března 2015, 10:50

Obyvatelé sídliště na Nových Sadech budou už za dva měsíce využívat nových parkovišť. V ulici Werichova vznikne nově celkem čtyřiačtyřicet parkovacích míst. Obyvatelé bytových domů se tak dočkají komfortnějšího parkování a také nové zeleně.

„Stavební práce v ulici, kde řidiče dlouhodobě trápí nedostatečná kapacita parkovišť, začnou už příští týden. Kromě výstavby nových parkovacích míst budou zahrnovat také částečnou rekonstrukci komunikace, chodníku i výsadbu několika stromů,“ uvedl primátor Antonín Staněk.

Ve středním dělícím pásu Werichovy ulice vznikne po úpravách 21 nových šikmých a kolmých parkovací stání, které oddělí pás s vysázenými stromy. Podél stěny tělocvičny tamní základní školy a před domem č. 31 bude nově zbudováno 23 parkovacích míst. Součástí projektu je i rekonstrukce stání pro kontejnery na odpad a vybudování veřejného osvětlení. Stávající vedení jednosměrné komunikace na konci ulice zůstane i po úpravách zachováno.

„Celkem se tak podaří revitalizovat dosud nedostatečně využívané veřejné prostranství o rozloze 1 947 m²,“ doplnil primátor. Stavební úpravy skončí nejpozději do letošního 1. června a vyžádají si náklady v celkové výši 3 miliony korun. Část z nich se podaří uhradit prostřednictvím dotace z Integrovaného operačního programu.

Desítky nových parkovacích míst vzniknou v dohledné době v Olomouci také v lokalitách na Nové Ulici a na Tabulovém Vrchu. Na počátku března pokročili radní města v přípravách vzniku malých parkovišť v ulicích Za Vodojemem a V Hlinkách. Radou aktuálně schválené zajištění projektových dokumentací se v těchto lokalitách týká celkem 37 parkovacích stání.

Autor: L.Behingerová

Kam dál?

Začátek motorkářské sezóny je nejkritičtějším obdobím

úterý, 10. března 2015, 11:26

Policisté v Olomouckém kraji s příchodem jara nabádají motorkáře i ostatní řidiče k větší obezřetnosti. Na cestách na ně podle...

V Olomouci přibudou parkovací místa

pondělí, 9. března 2015, 08:35

Hned ve dvou lokalitách města se obyvatelé dočkají nových míst pro parkování. Radní města Olomouce pokročili v přípravách vzniku...

Olomouc čekají další uzavírky kvůli opravě silnic

pátek, 20. února 2015, 10:18

Řidiči v Olomouci letos musejí počítat s uzavírkami důležitých silnic, které čeká oprava. Například olomoucká radnice plánuje...

Senioři budou mít v Olomouci MHD od března zdarma

pátek, 20. února 2015, 10:16

Senioři od 70 let budou moci v Olomouci od března zdarma jezdit městskou hromadnou dopravou. Podmínkou pro bezplatné cestování...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.