Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Werichově ulici se budují nová parkoviště

 
čtvrtek, 19. března 2015, 10:50

Obyvatelé sídliště na Nových Sadech budou už za dva měsíce využívat nových parkovišť. V ulici Werichova vznikne nově celkem čtyřiačtyřicet parkovacích míst. Obyvatelé bytových domů se tak dočkají komfortnějšího parkování a také nové zeleně.

„Stavební práce v ulici, kde řidiče dlouhodobě trápí nedostatečná kapacita parkovišť, začnou už příští týden. Kromě výstavby nových parkovacích míst budou zahrnovat také částečnou rekonstrukci komunikace, chodníku i výsadbu několika stromů,“ uvedl primátor Antonín Staněk.

Ve středním dělícím pásu Werichovy ulice vznikne po úpravách 21 nových šikmých a kolmých parkovací stání, které oddělí pás s vysázenými stromy. Podél stěny tělocvičny tamní základní školy a před domem č. 31 bude nově zbudováno 23 parkovacích míst. Součástí projektu je i rekonstrukce stání pro kontejnery na odpad a vybudování veřejného osvětlení. Stávající vedení jednosměrné komunikace na konci ulice zůstane i po úpravách zachováno.

„Celkem se tak podaří revitalizovat dosud nedostatečně využívané veřejné prostranství o rozloze 1 947 m²,“ doplnil primátor. Stavební úpravy skončí nejpozději do letošního 1. června a vyžádají si náklady v celkové výši 3 miliony korun. Část z nich se podaří uhradit prostřednictvím dotace z Integrovaného operačního programu.

Desítky nových parkovacích míst vzniknou v dohledné době v Olomouci také v lokalitách na Nové Ulici a na Tabulovém Vrchu. Na počátku března pokročili radní města v přípravách vzniku malých parkovišť v ulicích Za Vodojemem a V Hlinkách. Radou aktuálně schválené zajištění projektových dokumentací se v těchto lokalitách týká celkem 37 parkovacích stání.

Autor: L.Behingerová

Kam dál?

Začátek motorkářské sezóny je nejkritičtějším obdobím

úterý, 10. března 2015, 11:26

Policisté v Olomouckém kraji s příchodem jara nabádají motorkáře i ostatní řidiče k větší obezřetnosti. Na cestách na ně podle...

V Olomouci přibudou parkovací místa

pondělí, 9. března 2015, 08:35

Hned ve dvou lokalitách města se obyvatelé dočkají nových míst pro parkování. Radní města Olomouce pokročili v přípravách vzniku...

Olomouc čekají další uzavírky kvůli opravě silnic

pátek, 20. února 2015, 10:18

Řidiči v Olomouci letos musejí počítat s uzavírkami důležitých silnic, které čeká oprava. Například olomoucká radnice plánuje...

Senioři budou mít v Olomouci MHD od března zdarma

pátek, 20. února 2015, 10:16

Senioři od 70 let budou moci v Olomouci od března zdarma jezdit městskou hromadnou dopravou. Podmínkou pro bezplatné cestování...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.