Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hvězdami půlmaratonu budou světová šampionka a držitel nejlepšího času

 
středa, 23. dubna 2014, 14:29

Mezi atletickou smetánku se dostali pořadatelé Olomouckého půlmaratonu. Na startu se představí velké vytrvalecké hvězdy. Keňan Wilson Kipsang je držitelem maratonského rekordu, jeho krajanka Edna Kiplagat je zase dvojnásobnou mistryní světa na nejdelší atletické distanci. Oba zároveň letos vyhráli prestižní londýnský maraton.

„Dostáváme se tak na světovou mapu prestižnějších půlmaratonů. Závod se poběží v překrásných kulisách Olomouce. Ve startovním poli budou ty největší hvězdy. Bude to úžasný zážitek,“ předpokládá předseda organizačního výboru závodu Carlo Capalbo.

V Olomouci proběhne 21. června již pátý ročník atletického podniku a na startu bude pět tisíc závodníků, o dva tisíce více než loni. „Ještě není úplně vyprodáno, ale jistě bude. Zájem je velký,“ uvedl Capalbo.

Novinkou je změna trasy půlmaratonu, který se z městského okruhu přesouvá do historického centra a na sever města. Už se nepoběží po Velkomoravské, trasa běžce naopak zavede na Hejčínské louky a do okolí Klášterního Hradiska. Díky úpravě závodu se předpokládá pokoření traťového rekordu.  (kp)

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

V Olomouci vystoupí kapela Půlnoc, doprovodí výstavu Káji Saudka

úterý, 22. dubna 2014, 10:05

Obnovená kultovní kapela půlnoc zahraje již tuto středu v Divadle hudby v Olomouci. Bude to jedna ze zastávek z jejího...

Slíznul jsem smetanu, říká Dopita po první sezoně na střídačce

pondělí, 21. dubna 2014, 23:37

Pětačtyřicetiletý Jiří Dopita se dočkal. Před lety koupil olomoucký hokejový klub a vydal se s ním na strastiplnou...

Mora udělala poslední krok a je extraligová

pondělí, 21. dubna 2014, 23:32

Po dlouhých sedmnácti letech budou hrát hokejisté Olomouce extraligu. Mezi elitu se vrací dvacet let od zisku prvního...