Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kino Metropol uvede na plátně přehlídku festivalových filmů z Berlína, Benátek a Cannes, Be2Can.

 
čtvrtek, 4. října 2018, 10:30

Od čtvrtka do neděle nabídne olomoucké kino Metropol vybrané snímky z filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes. Přehlídku Be2Can zahájí ve čtvrtek 4. října od 20:00 japonské drama Zloději, oceněné Zlatou palmou z festivalu v Cannes za nejlepší film.

Více informací naleznete na stránkách www.kinometropol.cz a na facebookové události.

Přehlídka bude pokračovat dalšími projekcemi v pátek 5. října a následně v neděli 7. října. Od 17:30 uvidíte německý biografický snímek 3 dny v Quiberonu, který zachycuje herečku Romy Schneider, známou zejména z legendární trilogie o císařovně Sissi. Film mapuje tři dny v jejím posledním období života, kdy do francouzského letoviska přijíždí jako zlomená žena a herečka na soumraku kariéry.

Třešničkou na pátečním programu bude od 20:00 meandrující neo-noir Záhada Silver Lake, točící se kolem třiatřicetiletého Sama, který se po zmizení své mysteriózní sousedky Sarah pouští do surreálního pátrání, aby dekódoval tajemství, skandály a konspirace ukrývající se v hlubinách Los Angeles.

Neděli zahájí od 15:00 jediný zástupce benátského festivalu, maďarský film Soumrak, druhý film režiséra Lászlo Nemese. Jeho režijní debut Saulův syn byl absolutní senzací: snímek získal mj. Velkou cenu poroty v Cannes i Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Christian je rváč a muž s pochybnou minulostí, který svým zjevem evokuje pitbulla. Jednu etapu má za sebou, tu druhou začíná jako pomocná síla ve velkoskladu, kde je jeho nejzářivější perspektivou možnost obsluhovat vysokozdvižný vozík. Při jedné z pauz potkává Christian prostořekou a okouzlující Marion z oddělení lahůdek a začne se mezi nimi odvíjet nerovný, ale velice poetický vztah. Neměcký film Láska mezi regály byl nominován na Zlatého medvěda na Berlinale a kino Metropol jej promítne v neděli od 17:30.

Celou přehlídku zakončí od 20:00 čínský hypnotizující film Poslední večery na Zemi, který nás zavede do fantaskních ruin provinčního města Kaili na jihovýchodě Číny. Snímek vyvrcholí 50 minut trvajícím záběrem-zjevením natočeným bez jediného střihu ve 3D.

Tisková zpráva

Kam dál?

Na festivalu MusicOlomouc vystoupí ocenění Švýcaři i domácí Isang Yun...

čtvrtek, 4. října 2018, 10:00

Univerzita Palackého v Olomouci připravuje desátý ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc. Uskuteční se od 9....

SOUTĚŽ: Podzimní Flora je tu! Vyhrajte na ni s Olomouckou Drbnou...

středa, 3. října 2018, 21:00

Podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc odkazuje svým pojetím a názvem „Tržiště první republiky“ ke stému výročí státu...

Sedmadvacetiletý David Gerneš se stal novým ředitelem Moravského...

středa, 3. října 2018, 09:00

Funkce ředitele Moravského divadla v Olomouci se ujal sedmadvacetiletý David Gerneš. Po pěti letech vystřídal v této pozici Pavla...

Na konci října čekají Olomoučany v centru města čtyřdenní oslavy 100...

úterý, 2. října 2018, 07:30

Výstavy, divadelní představení, besedy a koncerty, ale i dobovou rozcvičku, netradiční prezidentské volby nebo Československý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.