Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kino Metropol uvede na plátně přehlídku festivalových filmů z Berlína, Benátek a Cannes, Be2Can.

 
čtvrtek, 4. října 2018, 10:30

Od čtvrtka do neděle nabídne olomoucké kino Metropol vybrané snímky z filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes. Přehlídku Be2Can zahájí ve čtvrtek 4. října od 20:00 japonské drama Zloději, oceněné Zlatou palmou z festivalu v Cannes za nejlepší film.

Více informací naleznete na stránkách www.kinometropol.cz a na facebookové události.

Přehlídka bude pokračovat dalšími projekcemi v pátek 5. října a následně v neděli 7. října. Od 17:30 uvidíte německý biografický snímek 3 dny v Quiberonu, který zachycuje herečku Romy Schneider, známou zejména z legendární trilogie o císařovně Sissi. Film mapuje tři dny v jejím posledním období života, kdy do francouzského letoviska přijíždí jako zlomená žena a herečka na soumraku kariéry.

Třešničkou na pátečním programu bude od 20:00 meandrující neo-noir Záhada Silver Lake, točící se kolem třiatřicetiletého Sama, který se po zmizení své mysteriózní sousedky Sarah pouští do surreálního pátrání, aby dekódoval tajemství, skandály a konspirace ukrývající se v hlubinách Los Angeles.

Neděli zahájí od 15:00 jediný zástupce benátského festivalu, maďarský film Soumrak, druhý film režiséra Lászlo Nemese. Jeho režijní debut Saulův syn byl absolutní senzací: snímek získal mj. Velkou cenu poroty v Cannes i Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Christian je rváč a muž s pochybnou minulostí, který svým zjevem evokuje pitbulla. Jednu etapu má za sebou, tu druhou začíná jako pomocná síla ve velkoskladu, kde je jeho nejzářivější perspektivou možnost obsluhovat vysokozdvižný vozík. Při jedné z pauz potkává Christian prostořekou a okouzlující Marion z oddělení lahůdek a začne se mezi nimi odvíjet nerovný, ale velice poetický vztah. Neměcký film Láska mezi regály byl nominován na Zlatého medvěda na Berlinale a kino Metropol jej promítne v neděli od 17:30.

Celou přehlídku zakončí od 20:00 čínský hypnotizující film Poslední večery na Zemi, který nás zavede do fantaskních ruin provinčního města Kaili na jihovýchodě Číny. Snímek vyvrcholí 50 minut trvajícím záběrem-zjevením natočeným bez jediného střihu ve 3D.

Tisková zpráva

Kam dál?

Na festivalu MusicOlomouc vystoupí ocenění Švýcaři i domácí Isang Yun...

čtvrtek, 4. října 2018, 10:00

Univerzita Palackého v Olomouci připravuje desátý ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc. Uskuteční se od 9....

SOUTĚŽ: Podzimní Flora je tu! Vyhrajte na ni s Olomouckou Drbnou...

středa, 3. října 2018, 21:00

Podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc odkazuje svým pojetím a názvem „Tržiště první republiky“ ke stému výročí státu...

Sedmadvacetiletý David Gerneš se stal novým ředitelem Moravského...

středa, 3. října 2018, 09:00

Funkce ředitele Moravského divadla v Olomouci se ujal sedmadvacetiletý David Gerneš. Po pěti letech vystřídal v této pozici Pavla...

Na konci října čekají Olomoučany v centru města čtyřdenní oslavy 100...

úterý, 2. října 2018, 07:30

Výstavy, divadelní představení, besedy a koncerty, ale i dobovou rozcvičku, netradiční prezidentské volby nebo Československý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.