Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cigánski Diabli a Jaroslav Svěcený odehrají společně koncert ve Velkém Týnci

 
sobota, 10. listopadu 2018, 10:00

Světově uznáváný a známý slovenský orchestr Cigánski Diabli spolu s houslistou Jaroslavem Svěceným odehrají koncert ve Velkém Týnci.

V Kulturním domě ve Velkém Týnci se bude v sobotu 17. listopadu konat koncert orchestru Cigánski Diabli a houslisty Jaroslava Svěceného. Akce započne v sedm hodin večer v rámci folkórního festivalu Ke kořenům a rozhodně půjde o velkolepý kulturní zážitek. Diváka čeká téměř dvou hodinový, energií nabitý koncert. Virtuózní souznění dvou subjektů a záplava perfektně odehraných tónů je fascinující. Interpretovaná zde bude romská, etnická a klasická hudba ve vynikajících aranžích dnes již legendárního krále cimbálu Ernesta Szarközyho. Více se o akci dozvíte ZDE.

Cigánski Diabli (Gipsy Devils) je světově uznávaný slovenský orchestr, který Slovensko reprezentuje ve světě již deset let. Koncerty odehráli už na všech pěti kontinentech a reprezentovali Slovensko i na Letních olympijských hrách 2008 v Londýně a jiných událostech. Hudební svět obohacují nejen vlastními hudebními projekty, ale i spoluprácí s umělci. Mezi ně patří Katarína Knechtová, Gypsy Kings, Lucie Bílá, Desmod, Orchestr Slovenského rozhlasu a další. Jejich hudba je plná temperamentu a pozitivní energie. Kombinují díla klasiků jako jsou například Vivaldi, Bach, Liszt, Dvořák, Mozart a kombinují s jinými hudebními žánry mezi které patří jazz, ethno, flamenco.

Napsal Drahomíra Schneiderová | PR text

Kam dál?

VÍKEND PODLE DRBNY: Navštivte Svatomartinské trhy, zabruslete si v...

pátek, 9. listopadu 2018, 13:30

Tento víkend bude ve znamení Svatomartinských hodů. Pokud ale dáváte přednost sportu před pečenou husou, pak navštivte slavnostní...

11. 11. v 11:11 proběhne na Horním náměstí přípitek mladým vínem. Zde...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 16:30

Od pátku 9. do neděle 11. listopadu 2018 ožije Horní náměstí v Olomouci Svatomartinské trhy. Po svatomartinských budou už obě...

V kině Metropol odstartoval filmový festival Nový ruský film, nabízí...

úterý, 6. listopadu 2018, 22:00

V kině Metropol v Olomouci se včera uskutečnilo slavnostní zahájení festivalu Nový ruský film. Tento festival představí ve třech...

Noc divadel spojí divadla z Česka i Slovenska, v Olomouci se zapojí...

úterý, 6. listopadu 2018, 20:30

Do Noci divadel, která každoročně nabízí divákům nevšední zážitky, se příští sobotu společně zapojí sedm olomouckých divadelních...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.