Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve čtvrtek začíná v Olomouci filmový festival Kralinale s tématy Kolektivizace, Odsun a Pohraniční stráž

 
úterý, 9. října 2018, 13:30

Již podruhé odstartuje v Olomouci Mezinárodní filmový festival Kralinale, který vypukne ve čtvrtek 11. 10. 2018 a bude probíhat až do soboty 13. 10. 2018. MFF Kralinale letos přinese mnoho zajímavých a tematických filmových projekcí, které si rozhodně nemůžete nechat ujít. Čekají vás tři filmové dny ve třech tématech, které souvisí se svobodou našeho státu. Letošní témata jsou Kolektivizace, Odsun a Pohraniční stráž.

Letos slavíme významné výročí, a to 100 let od vzniku Československé republiky. Proto bychom si prostřednictvím MFF Kralinale měli připomenout svobodu naší země a být vděční za to, kde jsme a co naši předkové v minulosti dokázali pro nás, další generace, vybudovat.

Kralinale bude probíhat po celé Olomouci. Promítání si budete moct užít například i v nevšedním protiatomovém krytu, kde na vás čeká skvělá atmosféra. To ale není zdaleka vše. Podrobný program můžete sledovat již nyní na www.kralinale.cz a na facebookových stránkách https://www.facebook.com/kralinale/.

„Proč filmový festival na podzim? Chceme, aby si Kralinale mohli užít i studenti, kteří přes léto v Olomouci netráví příliš mnoho času. Zároveň v říjnu slavíme 100 let vzniku Československa, proto je skvělá příležitost si touto akcí takové významné výročí připomenout,“ vysvětluje Roman Štěpánek, hlavní pořadatel festivalu.

Kralinale vám přinese nejen výjimečná filmová promítání, ale také si odnesete skvělé gastronomické zážitky. „Každý filmový večer se bude v olomouckém The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar konat legendární afterparty, kde se budou při příležitosti tohoto festivalu Kralinale míchat speciální drinky, které si rozhodně nesmíte nechat ujít. Navíc pokud se na místě prokážete vstupenkou na Kralinale, obdržíte slevu na pivo. No nezní to lákavě? Také v Kozlovně M3 bude možnost využít vstupenku na Kralinale. Díky ní budete mít slevu na jídlo. Více informací o cenách je možné se dočíst na webových stránkách festivalu,“ přibližují pořadatelé festivalu.

 

Tisková zpráva

Kam dál?

Bezhotovostní placení na festivalech budí emoce. Pořadatelé si ho...

úterý, 9. října 2018, 12:44

Cashless. Není žádné slovo, které by mezi návštěvníky hudebních festivalů vyvolávalo tolik emocí, jako toto. Pod anglickým...

Přijďte v sobotu prošoupat kecky na Dance Sensation do S-klubu....

pondělí, 8. října 2018, 19:30

V zajetí těch nejlepších hitů 90. let a přelomu milénia – přesně tak se budete cítit i na letošním ročníku Dance Sensation,...

GRAND PRIX Jana Kutěje uzavře o víkendu jezdeckou sezónu na lazeckém...

pondělí, 8. října 2018, 12:00

Od pátku 12. října do neděle 14. října se bude v Equine Sport Olomouc na olomouckých Lazcích konat GRAND PRIX Jana Kutěje. Akce...

Součástí Dnů židovské kultury v Olomouci bude i výstava o Masarykovi

sobota, 6. října 2018, 13:00

Divadelní představení, filmové projekce i přednášky doprovodí letošní Dny židovské kultury v Olomouci. Přehlídku otevře v pondělí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.