Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve čtvrtek začíná v Olomouci filmový festival Kralinale s tématy Kolektivizace, Odsun a Pohraniční stráž

 
úterý, 9. října 2018, 13:30

Již podruhé odstartuje v Olomouci Mezinárodní filmový festival Kralinale, který vypukne ve čtvrtek 11. 10. 2018 a bude probíhat až do soboty 13. 10. 2018. MFF Kralinale letos přinese mnoho zajímavých a tematických filmových projekcí, které si rozhodně nemůžete nechat ujít. Čekají vás tři filmové dny ve třech tématech, které souvisí se svobodou našeho státu. Letošní témata jsou Kolektivizace, Odsun a Pohraniční stráž.

Letos slavíme významné výročí, a to 100 let od vzniku Československé republiky. Proto bychom si prostřednictvím MFF Kralinale měli připomenout svobodu naší země a být vděční za to, kde jsme a co naši předkové v minulosti dokázali pro nás, další generace, vybudovat.

Kralinale bude probíhat po celé Olomouci. Promítání si budete moct užít například i v nevšedním protiatomovém krytu, kde na vás čeká skvělá atmosféra. To ale není zdaleka vše. Podrobný program můžete sledovat již nyní na www.kralinale.cz a na facebookových stránkách https://www.facebook.com/kralinale/.

„Proč filmový festival na podzim? Chceme, aby si Kralinale mohli užít i studenti, kteří přes léto v Olomouci netráví příliš mnoho času. Zároveň v říjnu slavíme 100 let vzniku Československa, proto je skvělá příležitost si touto akcí takové významné výročí připomenout,“ vysvětluje Roman Štěpánek, hlavní pořadatel festivalu.

Kralinale vám přinese nejen výjimečná filmová promítání, ale také si odnesete skvělé gastronomické zážitky. „Každý filmový večer se bude v olomouckém The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar konat legendární afterparty, kde se budou při příležitosti tohoto festivalu Kralinale míchat speciální drinky, které si rozhodně nesmíte nechat ujít. Navíc pokud se na místě prokážete vstupenkou na Kralinale, obdržíte slevu na pivo. No nezní to lákavě? Také v Kozlovně M3 bude možnost využít vstupenku na Kralinale. Díky ní budete mít slevu na jídlo. Více informací o cenách je možné se dočíst na webových stránkách festivalu,“ přibližují pořadatelé festivalu.

 

Tisková zpráva

Kam dál?

Bezhotovostní placení na festivalech budí emoce. Pořadatelé si ho...

úterý, 9. října 2018, 12:44

Cashless. Není žádné slovo, které by mezi návštěvníky hudebních festivalů vyvolávalo tolik emocí, jako toto. Pod anglickým...

Přijďte v sobotu prošoupat kecky na Dance Sensation do S-klubu....

pondělí, 8. října 2018, 19:30

V zajetí těch nejlepších hitů 90. let a přelomu milénia – přesně tak se budete cítit i na letošním ročníku Dance Sensation,...

GRAND PRIX Jana Kutěje uzavře o víkendu jezdeckou sezónu na lazeckém...

pondělí, 8. října 2018, 12:00

Od pátku 12. října do neděle 14. října se bude v Equine Sport Olomouc na olomouckých Lazcích konat GRAND PRIX Jana Kutěje. Akce...

Součástí Dnů židovské kultury v Olomouci bude i výstava o Masarykovi

sobota, 6. října 2018, 13:00

Divadelní představení, filmové projekce i přednášky doprovodí letošní Dny židovské kultury v Olomouci. Přehlídku otevře v pondělí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.