Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na podobu Středoevropského fóra Olomouc vypíše Muzeum umění soutěž

 
čtvrtek, 15. listopadu 2018, 18:00

O vypsání architektonické soutěže na Středoevropské fórum rozhodlo ministerstvo kultury. Muzeum původně se soutěží nepočítalo a nechalo si vypracovat projekt od architekta Jana Šépky, píše rozhlas.cz.

Že soutěž, která bude vypsána na začátku března 2019, znamená začátek konce stavby nové kulturní instituce nejen středoevropského významu, je přesvědčen expert na moderní architekturu Rostislav Švácha.

„Když se vypíše soutěž, tak se celá ta věc hodně zdrží...“

Ministr kultury Antonín Staněk z ČSSD trvá na architektonické soutěži a potvrdil, že jeho pracovní skupina začala na prvních krocích s Muzeem umění spolupracovat. „Zásadním způsobem se změnily podmínky financování. V tuto chvíli už se nejedná o finance z evropských fondů. Druhá věc je, že to financování je přímo z národních zdrojů, a tady preferujeme jako ve všech ostatních příspěvkových organizacích ministerstva kultury architektonickou soutěž. Předpokládáme, že dojde i k jisté změně stavebního programu. Takže to jsou takové tři hlavní důvody,“ uvedl pro rozhlas.cz Staněk.

„Když se vypíše soutěž, tak se celá ta věc hodně zdrží. Může se stát, že všechno vyzní do ztracena a na místě SEFO bude pořád strašit ta ošklivá proluka, která už tam straší 50 let,“ komentuje historik moderní architektury Rostislav Švácha.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Muzeum Umění | Zdroj rozhlas.cz

Kam dál?

Moravské divadlo stáhlo baletní představení Beatles, důvodem je...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 07:30

Moravské divadlo v Olomouci stáhlo ze svého programu nedávno uvedenou baletní inscenaci The Beatles Celebration, která měla svou...

SOUTĚŽ: Olomoucká klubová noc spojí 6 scén a nabídne přes 30...

pondělí, 12. listopadu 2018, 18:00

Nový kulturní projekt s názvem Olomoucká Klubová Noc se uskuteční ve dnech 16. a 17. listopadu 2018 v srdci hanácké metropole....

Soutěž Blues Aperitiv hledá nové talenty! Vybraní by si mohli zahrát...

neděle, 11. listopadu 2018, 21:00

Pořadatelé mezinárodní bluesové přehlídky Blues Alive vyhlásili soutěž pro talenty, kteří by si mohli zahrát příští rok po boku...

V Olomouci se natáčí filmy amatérských filmařů, v hlavních rolích se...

neděle, 11. listopadu 2018, 14:00

V olomoucké kavárně, zdejší fakultní nemocnici a také v prostějovském kostele byly natočeny v těchto dnech tři krátkometrážní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři hlavní obžalované v případu úmrtí 71 migrantů v chladicím voze před čtyřmi roky. Zpřísnil tak rozsudek prvoinstančního soudu, který čtveřici loni poslal do vězení na 25 let. Informují o tom tiskové agentury.