Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Letošní Ekologické dny Olomouc se ponesou ve znamení kulturní krajiny

 
čtvrtek, 16. dubna 2015, 09:34

Ve znamení vztahu člověka a kulturní krajiny bude letošní 25. ročník jednoho z největších tuzemských ekologických festivalů Ekologické dny Olomouc. Zahájen bude v pátek a skončí na začátku května. Festival návštěvníkům nabídne ekojarmark, besedy i koncert několika hudebních skupin v centru města.

"Veškeré dění festivalu se ptá na vztah člověka a kulturní krajiny. Tento vztah je obsahem výstav, výletů, programů pro školy, konference Města s dobrou adresou, akcí pro rodiče s dětmi a je také hlavním tématem besed v Muzeu umění Olomouc," řekl dnes jeden z organizátorů Ekologických dnů Olomouc, ředitel Sluňákova Michal Bartoš.

V sobotu bude zahájena návštěvnická sezóna v loni otevřeném Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou u Olomouce, jehož areál ozdobilo svými výtvory několik českých umělců. Připraven je i výlet na zajímavá místa Litovelského Pomoraví.

Na Ekologické dny Olomouc se letos chystá řada odborníků z celé země. Do Olomouce přijede diskutovat například filozof Václav Bělohradský či biologové Jiří Sádlo a Stanislav Komárek.

Festival vyvrcholí v pátek 1. května ekojarmarkem. "Návštěvníkům bude k dispozici více jak 100 stánků s informacemi o životním prostředí i tradičními řemesly a hravá stanoviště pro rodiče s dětmi," uvedl Bartoš. Součástí ekojarmarku bude divadlo i koncert, na kterém zahrají skupiny Zrní, ASPM, Květy, Naše Kvety, Žamboši, Marshall Malinovsky či zpěvák Luboš Pospíšil.

"Ekologické dny Olomouc jsou o setkání zvídavých lidí, kteří se rádi ptají, vzdělávají, jsou otevření k názorům jiných, snaží se dávat věci do jejich kontextů. Je to setkání tváří v tvář, tělesně - bez virtuálních sítí, v neopakovatelných situacích a v kontaktu se zajímavými osobnostmi a přitažlivými tématy," podotkl Bartoš.

Program Ekologických dnů Olomouc je na stránkách www.slunakov.cz. Festival každoročně navštíví až 20.000 lidí.

 

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Husův sbor se otevře veřejnosti, zve na sobotní komentované prohlídky

středa, 15. dubna 2015, 15:41

Rádi byste poznali historii trojlodní baziliky Husova sboru v Olomouci? Máte jedinečnou možnost. Husův sbor se...

Je libo cirkus nebo sfi-ci pohádka? Zajděte s dětmi v neděli do Divadla na Šantovce!

středa, 15. dubna 2015, 09:45

I tento měsíc se mohou děti těšit na pravidelnou nedělní pohádku v Divadle na Šantovce. Taneční show, cirkusové...

V areálu Pevnůstky se otevře univerzitní muzeum Pevnost poznání

pondělí, 13. dubna 2015, 13:37

Nové interaktivní muzeum vědy s názvem Pevnost poznání se ve čtvrtek otevře v historické Korunní pevnůstce nedaleko...