Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Víkend nabídne sport v přírodě, prohlídku zrekonstruovaného fortu i sovětský tank T - 34

 
čtvrtek, 7. května 2015, 08:52

O nadcházejícím prodlouženém víkendu si příjde na své opravdu každý. Sportovci si mohou zaběhnout v parku běžecký závod, vyznavači historie jistojistě vyrazí na prohlídku rekonstruovaného fortu, a pro obdivovatele válečné techniky je připravena rekonstrukce bitvy v čele s legendárním tankem T - 34.

RunTour ve Smetanových sadech

Běžecký seriál RunTour je v plném proudu a v sobotu se poběží ve Smetanových sadech už druhý letošní závod. Závodu se již tradičně zúčastní majitel olomoucké Mory Jiří Dopita, účast přislíbila i moderátorka Inna Puhajková. Závodníci mají na výběr z několika tras, pro děti jsou připraveny kratší závody, pro dospělé pak závod na 5 a 10 kilometrů. Více informací zde.

Fort na Lazcích přivítá první návštěvníky

V sobotu 9. května se otevře nově zrekonstruovaný Fort XXII na Lazcích, v jehož útrobách se nachází expozice mapující historické opevnění Olomouce i samotného fortu. Celý fort návštěvníci projdou s průvodcem, ve smyčce pobeží i film o olomouckém opevnění. Doprovodný program nabízí ukázky akrobatického cvičení na koni či canisterapii. Vstup je zdarma, otevřeno od devíti dopoledne do čtyř odpoledne.

Na tůru s Moraviánskou padesátkou

Sobota je ideální den, kdy vyrazit do přírody. Jestli to máte stejně, můžete se zúčastnit tradičního pochodu Moraviánská padesátka, který nabízí několik tras v Nízkém Jeseníku. Volit můžete z 10, 15, 25 a 35 kilometrů dlouhých tras, cyklisté si vyberou mezi padesátikilometrovou tratí, nebo tou o patnáct kilometrů kratší. Pěší, padesátikilometrová trasa byla pro malou účast tento rok vypuštěna. Podrobnosti zde.

Sovětský tank T-34 zblízka

Vyznavači vojenské techniky jistě zamíří na fort do Radíkova, kde se odehraje v rámci oslav 70 let od osvobození Olomouce rekonstrukce střetu mezi sovětskými vojáky a wehrmachtem. K vidění budou německé a ruské terénní automobily, dobové uniformy na více než padesáti vojácích, vrcholem pak bude pravý sovětský tank T-34, chlouba Sovětů v druhé světové válce. První boj vypukne ve 13 hodin, další pak o dvě hodiny později. Pevnůstka bude otevřená od deváté ráno do šesté odpoledne.

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

REPORT: Warm - up k nadcházejícímu festivalu Stronghold navnadil na kvalitní DJs

úterý, 5. května 2015, 16:30

Poslední dubnový čtvrtek v olomouckém klubu S-cube odstartoval Warm - Up na připravovaný Stronghold Festival. Ten se...

Králem pátého olomouckého majálesu se stal Richard Hála

úterý, 5. května 2015, 14:44

Králem olomouckých vysokoškolských studentů se dnes odpoledne stal český reprezentant v kanoistice Richard Hála. Korunu...

Moravské divadlo poprvé v Česku uvede adaptaci Emmy od Jane Austen

úterý, 5. května 2015, 11:39

Rozum a cit, Pýcha a předsudek, to jsou literární pojmy a Jane Austenová patří k nejoblíbenějším britským...