Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov zkusí první květnový den zlomit rekord v počtu kytaristů

 
sobota, 9. března 2019, 10:00

Přerované i další hudebníci z širokého okolí se pokusí první květnový den pokořit dosavadní rekord v počtu kytaristů hrajících na jednom místě. Loni se jich na přerovských hradbách sešlo šedesát tři, pořadatelé happeningu by tentokrát chtěli překonat hranici sta kytaristů. Hudebníci se sejdou a společně zahrají šest písní od českých i zahraničních autorů, řekl pořadatel Pavel Ondrůj. Přerov je podle něj jediným městem na Moravě, kde se akce tohoto druhu koná.

Kytarová exhibice se bude pod hradbami konat potřetí. První ročník přivítal padesát devět účastníků, loni jich bylo šedesát tři všech věkových skupin. „Vyzýváme tímto všechny hudebníky a milovníky akordů, aby sundali své kytary z hřebíků a přišli si za námi hromadně zahrát. Čím víc nás bude, tím lépe," uvedl Ondrůj, který se s nápadem na hromadný kytarový rekord inspiroval v sousedním Polsku, kde se sešly ke společnému hraní tisíce kytaristů.

Pořadatelé pro letošní setkání v Přerově připravili šest skladeb. „Zahrajeme si společně třeba Já budu chodit po špičkách od Petra Nováka, Želvu od Olympiku nebo legendární pecku A Hard Day´s Night od Beatles. Hendrixovka Hey Joe zůstává jako nosná skladba všech ročníků z předchozích let," dodal Ondrůj.

Loni do Přerova zamířili lidé z celé Moravy včetně Ostravy a Brna. Kytaristé obsadili celé prostranství pod historickými hradbami, s sebou měli elektrické i akustické kytary, baskytary a nechyběla ani loutna. Další stovky lidí si přišly koncert poslechnout, hudebníci jim společně zahráli devět skladeb.

Organizátoři letos chystají pro kytaristy novinku - zdarma se mohou zúčastnit workshopu pod vedením českého kytaristy a lektora Tomislava Zvardoně. Workshop bude předcházet samotné akci, která vypukne 1. května ve 14:00. Zájemci, kteří se chtějí do kytarového rekordu zapojit, se mohou již nyní hlásit na stránkách www.bluesnadbecvou.cz, kde najdou i akordy plánovaných skladeb.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

VÍKEND PODLE DRBNY: Vraťte se do dětství a pohrajte si, vyrobte si...

pátek, 8. března 2019, 18:00

Tento víkend se můžete vypravit na basketbalový zápas, výstavu hraček a modelů nebo si můžete něco pěkného vyrobit.

Šternberská radnice chce vypsat výběrové řízení na stavbu krytého...

čtvrtek, 7. března 2019, 22:00

Výběrové řízení na projektovou přípravu a stavbu krytého bazénu chce v první polovině letošního roku vypsat radnice ve Šternberku...

Konec veteše na Floře Olomouc. Město reaguje na kritiku úrovně...

čtvrtek, 7. března 2019, 16:30

Vedení Olomouce slibuje, že květinová výstava Flora Olomouc už nebude plná veteše. Pořadatelům výstavy s velkým jménem letos...

Nenechte si ujít FOR MODEL 2019 s novinkami a Star Wars

středa, 6. března 2019, 15:00

Nová airsoft střelnice, oblíbená playzone, živé RC modely a autodráhy či ukázky 3D tiskáren, to a mnohem víc je letošní výstava...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.