Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Opuštěné letní kino v Olomouci začíná ožívat, počítá se s promítáním i koncerty

 
čtvrtek, 21. května 2015, 08:30

Filmoví fanoušci by se měli v Olomouci dočkat znovuotevření zchátralého letního kina u katedrály svatého Václava. Areál získal nový provozovatel, který v něm plánuje nejen pravidelné promítání filmů v čele s českou klasikou, ale i kulturní aktivity.

Samotné kino čeká nejdříve velká rekonstrukce za zhruba 18 milionů korun. Přední část areálu bude otevřena už v pátek, kdy se tam uskuteční hudební festival Fíďa fest. Novinářům to dnes řekl provozovatel Jaromír Krátký.

V areálu amfiteátru s kapacitou až 3000 míst se nyní intenzivně uklízí. "Pustil jsem se do toho proto, protože areál mám rád a tři roky jsem bojoval o to, abych ho dostal do správy. Povedlo se to letos. Rád bych znovu oživil letní kino a udělal z něj opět místo setkávání Olomoučanů," uvedl Krátký.

S obnovou areálu letního kina ležícího nedaleko historického centra Olomouce počítá provozovatel na etapy. Letos hodlá zprovoznit přední část areálu, kde se uskuteční malé koncerty a projekce, jež bude pořádat filmový klub Pastiche Filmz z Univerzity Palackého. Otevřít hodlá i tamní hospůdku, aby se v ní mohly podávat případně i snídaně a lehčí obědy.

Příští rok by mělo dojít i na rekonstrukci kina. "Letos samotné kino zůstane zavřené. Pokud vše půjde dobře a já ukážu investorům, že to dělám smysluplně, měly by být peníze na rekonstrukci kina příští rok. Půjde zhruba o 18 milionů korun," doplnil provozovatel areálu. Rekonstrukce bude podle plánů zahrnovat obnovu sedaček, projekční kabiny, počítá se i s novým zvukem a plátnem a také s rekonstrukcí sociálního zázemí. V budoucnu by se mohl areál dočkat i zatahovací střechy.

Dramaturgie amfiteátru bude podle organizátorů cílit především na alternativní kulturu. Spolupráci ohledně projekcí navázali s projektem KineDok a do programu by se měly dostát mimo jiné dokumenty, v plánu je zároveň promítání staré české klasiky. Během června by se tam měly objevit také divadelní představení, koncerty, nejrůznější bazary a hudební jamy.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

"Ta nejhezčí z Kelly Family" zazpívá na radničním nádvoří. Do...

středa, 20. května 2015, 14:41

Patricia Kelly přijíždí se svým novým turné “Favorites” hned do dvou českých měst - 26. června bude cílovým místem Praha, o den...

Přijďte si posedět na Michalské schody, druhý ročník festivalu...

středa, 20. května 2015, 13:50

Bylo jaro a ptáčci pípali. Ale ne zas tak moc, protože je přeci jen zajímalo, co se to okolo děje. Po Michalských schodech se...

Kubistický altán ve šternberských Tyršových sadech se stal kulturní...

úterý, 19. května 2015, 15:52

Altán se znaky kubismu stojící v Tyršových sadech ve Šternberku na Olomoucku se stal kulturní památkou. Rozhodlo o tom...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Motorkář skončil v nemocnici po srážce...

  • FOTOGALERIE: Studenti v Olomouci...

  • Policie pátrá po Čestmíru Matouškovi z...

  • Žena si na párty odložila kabelku u DJe, při...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud v Jihoafrické republice rozhodl, že Krejčíř může být...

Čech Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. V pátek 16. března o tom rozhodl soud v...

Dejte nám auto, zaplatíme pokuty. Známý „ochránce kuřáckých...

Kontroverzní podnikatel Petr Kocourek, který stojí za projekty jako je kuřácký klub Libertas,...

Společnost ČEZ ukončila spolupráci s Mezinárodním filmovým...

Generální partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, energetická společnost ČEZ, po...