Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucká zoo připravila pro návštěvníky velikonoční program

 
čtvrtek, 18. dubna 2019, 12:00

Velikonoční dílny, ukázky velikonočních tradic i komentované krmení zvířat nabídne návštěvníkům o velikonočních svátcích zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce. Velikonoční dílny jsou připraveny na čtvrtek a pátek a další program bude v sobotu a neděli. Řekla to mluvčí zoo Karla Břečková.

„Věříme, že chladnému počasí odzvonilo jako zvonům na cestě do Říma, letošní Velikonoce bude provázet jarní nálada a každý z návštěvníků si zde najde to své," uvedla Břečková.

Při velikonočních dílnách si ve čtvrtek a v pátek budou návštěvníci ve vstupní budově do zoo vyrábět z přírodních materiálů dekorace na sváteční stůl. O víkendu jsou pak v areálu připraveny ukázky velikonočních tradic. „V pěti workshopech v areálu zahrady lze poznat (velikonoční) tradice z různých zemí světa," uvedla Břečková.

Součástí víkendového programu budou také různé soutěže, bádání a tvoření. Návštěvníci se mohou letos poprvé zúčastnit i komentovaného krmení zvířat. Přijímat potravu budou před zraky návštěvníků například lemuři kata, surikaty, gepardi, klokani, kočkovité šelmy, vlci či žirafy.

Zoo na Svatém Kopečku v polovině března poničila vichřice, při které v areálu zahrady padlo k zemi zhruba osm stovek stromů. Vítr poškodil i některé výběhy. Pracovníci zoo s pomocí dobrovolníků škody průběžně odstraňují. Vedení zoologické zahrady založilo krizový účet a přispívat mohou lidé i do pokladniček v areálu.

Zoo na Svatém Kopečku patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. Chová 400 druhů zvířat a ošetřovatelé pečují o 1900 jedinců. Zřizovatelem zahrady je olomoucký magistrát, který dotuje provoz zoo. Zahrada si vlastními aktivitami vydělá zhruba půlku částky na provoz.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto olomouc.eu

Kam dál?

Na festivalu Academia film Olomouc bude mít premiéru dokumentární...

středa, 17. dubna 2019, 21:00

Homo Academicus. Tak nazval Martin Müller, režisér a vedoucí Audiovizuální produkce Univerzity Palackého v Olomouci (UP), svůj...

Jarní Flora Olomouc láká na spojení květin a skla

středa, 17. dubna 2019, 18:00

Ocitněte se ve hře světla a stínu, ve které se prolne půvab jarních květin s křehkou krásou českého skla. Na jedinečnou hlavní...

Muzeum umění se připojuje ke sbírce na obnovu katedrály Notre-Dame

středa, 17. dubna 2019, 15:16

Muzeum umění se připojilo ke sbírce na obnovu katedrály Notre-Dame, kterou zachvátil v pondělí odpoledne požár.

Loď Marie Terezie je na Moravě pátým rokem. Letos chystají Plavby...

úterý, 16. dubna 2019, 17:00

Olomouc nabízí místním i turistům projížďku na lodi Marii Terezii po řece Moravě už pátým rokem. Za zmiňovanou službou Plavby...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.