Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucká zoo připravila pro návštěvníky velikonoční program

 
čtvrtek, 18. dubna 2019, 12:00

Velikonoční dílny, ukázky velikonočních tradic i komentované krmení zvířat nabídne návštěvníkům o velikonočních svátcích zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce. Velikonoční dílny jsou připraveny na čtvrtek a pátek a další program bude v sobotu a neděli. Řekla to mluvčí zoo Karla Břečková.

„Věříme, že chladnému počasí odzvonilo jako zvonům na cestě do Říma, letošní Velikonoce bude provázet jarní nálada a každý z návštěvníků si zde najde to své," uvedla Břečková.

Při velikonočních dílnách si ve čtvrtek a v pátek budou návštěvníci ve vstupní budově do zoo vyrábět z přírodních materiálů dekorace na sváteční stůl. O víkendu jsou pak v areálu připraveny ukázky velikonočních tradic. „V pěti workshopech v areálu zahrady lze poznat (velikonoční) tradice z různých zemí světa," uvedla Břečková.

Součástí víkendového programu budou také různé soutěže, bádání a tvoření. Návštěvníci se mohou letos poprvé zúčastnit i komentovaného krmení zvířat. Přijímat potravu budou před zraky návštěvníků například lemuři kata, surikaty, gepardi, klokani, kočkovité šelmy, vlci či žirafy.

Zoo na Svatém Kopečku v polovině března poničila vichřice, při které v areálu zahrady padlo k zemi zhruba osm stovek stromů. Vítr poškodil i některé výběhy. Pracovníci zoo s pomocí dobrovolníků škody průběžně odstraňují. Vedení zoologické zahrady založilo krizový účet a přispívat mohou lidé i do pokladniček v areálu.

Zoo na Svatém Kopečku patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. Chová 400 druhů zvířat a ošetřovatelé pečují o 1900 jedinců. Zřizovatelem zahrady je olomoucký magistrát, který dotuje provoz zoo. Zahrada si vlastními aktivitami vydělá zhruba půlku částky na provoz.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto olomouc.eu

Kam dál?

Na festivalu Academia film Olomouc bude mít premiéru dokumentární...

středa, 17. dubna 2019, 21:00

Homo Academicus. Tak nazval Martin Müller, režisér a vedoucí Audiovizuální produkce Univerzity Palackého v Olomouci (UP), svůj...

Jarní Flora Olomouc láká na spojení květin a skla

středa, 17. dubna 2019, 18:00

Ocitněte se ve hře světla a stínu, ve které se prolne půvab jarních květin s křehkou krásou českého skla. Na jedinečnou hlavní...

Muzeum umění se připojuje ke sbírce na obnovu katedrály Notre-Dame

středa, 17. dubna 2019, 15:16

Muzeum umění se připojilo ke sbírce na obnovu katedrály Notre-Dame, kterou zachvátil v pondělí odpoledne požár.

Loď Marie Terezie je na Moravě pátým rokem. Letos chystají Plavby...

úterý, 16. dubna 2019, 17:00

Olomouc nabízí místním i turistům projížďku na lodi Marii Terezii po řece Moravě už pátým rokem. Za zmiňovanou službou Plavby...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.