Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Velikonoční hodování v NH Hotelu vyšperkoval svým zpěvem i Václav Noid Bárta

 
úterý, 23. dubna 2019, 19:00

Velikonoční večer ve čtvrtek 18. dubna přinesl do luxusních prostor hotelu NH Collection Olomouc Congress lahodné delikatesy z celého světa. A kromě rozmanité gastronomie spojené s Velikonocemi čekal hosty bohatý kulturní a společenský program.

Zatímco českým domácnostem o Velikonocích tradičně vládne beránek, mazanec či jehněčí maso, ve světě můžeme nalézt i řadu netradičních i kuriózních velikonočních receptů. A tak hosté díky Velikonočnímu večeru mohli ochutnat např. britské hot cross buns, tedy bochánky s rozinkami či rybízem, polévku zvanou fanesca vyrobenou z 12 druhů luštěnin a obilovin, která je tradičním pokrmem v Ekvádoru či tzv. chiriuchu, což je směs sušeného obilí a různých druhů mas charakteristické pro latinskoamerické Peru. 

Výjimečný večer ale nebyl jen o vynikajícím jídle, nabídl společenský i kulturní přesah. „Během tohoto naprosto úžasného večera vystoupil Vašek Noid Bárta, který to tady opravdu rozproudil, je to srdcař a pan zpěvák,” hodnotí pěveckou show návštěvnice Lenka.

Velký zájem během večera vzbudila kuchařská soutěžní show, ve které své dovednosti předvedli dobrovolníci z řad hostů – Olda a Gábina, a k nim se připojil i zpěvák Vašek Noid Bárta. Každý ze tří soutěžících pak připravil během deseti minut z nachystaných ingrediencí salát. A jak to dopadlo?

„Všechny saláty měly něco do sebe, ale hlavní cenu soutěže může dostat jen jeden. Porota ve složení herečka Mahulena Bočanová, ředitel NH Hotelu Tomáš Rousek a kuchař Miroslav Fojtík rozhodla, že hlavní cenu získává soutěžící Gábina. Vyhrává noc se snídaní v NH Collection Olomouc Congress Hotelu,” prohlásil Tomáš Rousek.

O hosty bylo v průběhu večera královsky postaráno, na uvítanou je čekal welcome drink, součástí programu byla také kuchařská show a tombola o hodnotné ceny: „Na tombole jsme si dali opravdu záležet. A první cenu bych si rozhodně nechal líbit  2 noci v NH hotelu v italském Palermu, doufám, že si výherkyně pobyt užije a tímto ji ještě jednou moc gratuluji,” říká k tombole generální ředitel olomouckého NH hotelu Tomáš Rousek. Velikonoční večer svou přítomností obohatila herečka Mahulena Bočanová: „Na Hanou a hlavně do Olomouce se moc ráda vracím a tahle prestižní akce mě v tom jen utvrdila. Sešla se tu skvělá parta lidí, neskutečně jsem se bavila,” komentuje vydařenou akci charismatická herečka.

Jedinečnou atmosféru Velikonočního večera si již brzy budete moci připomenout prostřednictvím fotek na facebookové stránce www.facebook.com/velikonocniveceryNH. 

Tisková zpráva

Kam dál?

Výstavy, divadlo i ajťácký projekt čeká návštěvníky v doprovodném...

úterý, 23. dubna 2019, 15:30

Nejen filmy budou návštěvníci Academia Film Olomouc ve dnech od 23. do 28. dubna živi. Organizátoři pro ně připravili i bohatý a...

Do rekordu v Přerově se může zapojit kromě kytar i citera nebo banjo

úterý, 23. dubna 2019, 15:00

Do rekordu v počtu kytar na jednom místě, o který se pokusí hudebníci 1. května v Přerově, se mohou zapojit hráči na všechny...

V Olomouci začnou zítra Ekologické dny, vyvrcholí ekojarmarkem

úterý, 23. dubna 2019, 13:30

Mýty v konfrontaci se světem přírody se staly hlavním tématem letošního ročníku festivalu Ekologických dnů Olomouc (EDO). Tématu...

Dnes je Světový den knihy a autorských práv

úterý, 23. dubna 2019, 12:00

23. duben byl vyhlášený jako Světový den knihy a autorských práv, a to světovou organizací UNESCO roku 1995.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.