Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kino Metropol v rámci cyklu Umění v kině představí tvorbu vídeňských malířů Klimta a Schieleho

 
středa, 8. května 2019, 13:30

Olomoucké kino Metropol pokračuje v jarním cyklu Umění v kině. Po mistrovských dílech otce impresionismu Claudu Monetovi, které Metropol promítal na začátku dubna, přichází na řadu dva výjimeční výtvarníci, kteří způsobili na přelomu 19. a 20. století revoluci ve výtvarném umění. Dokument o vídeňských malířích Gustavu Klimtovi a Egonu Schielem uvidíte už ve čtvrtek 9. května od 17:30.

Chcete se dozvědět více? Sledujte oficiální událost akce, vstupenky můžete koupit zde.

Rok 1918 nepřinesl jen konec světové války, ale také úmrtí proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem “zlaté éry” Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. O jejich obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech vypráví nový dokument Klimt & Schiele: Eros a Psyché. Snímek diváky provede nejslavnějšími kulturními prostory rakouské metropole – galeriemi Albertina, Belvedere či Uměleckohistorickým muzeem.

Tisková zpráva

Kam dál?

Prožijte zábavnou sobotu plnou soutěží. Kraj připravil Den pro rodiny...

středa, 8. května 2019, 09:00

Na sobotu 11. května naplánoval Olomoucký kraj Den pro rodiny a seniory. Akce, na které hejtmanství spolupracuje s olomouckým...

Tramtarie uvede v divadelní premiéře Epsteinovo sci-fi Boj o přežití:...

úterý, 7. května 2019, 19:00

Nedostatek kvalitní vody, narušené mezilidské vztahy a novodobá totalita jsou hlavním tématem nové inscenace olomouckého Divadla...

Na šumperském majálesu vystoupí Rytmus, Vypsaná FiXa nebo Sharlota

úterý, 7. května 2019, 18:00

Třetí ročník nového Majálesu v Šumperku bude podle organizátorů znovu o něco větší. Nyní už zažitý festival v areálu SŠŽTS...

FOTO/VIDEO: Královnou olomouckého majálesu je Erika Stárková....

úterý, 7. května 2019, 13:44

Dnes v jednu hodinu odpoledne byla na nádvoří Zbrojnice v Olomouci korunována na královnu majálesu herečka a zpěvačka Erika...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.