Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kino Metropol v rámci cyklu Umění v kině představí tvorbu vídeňských malířů Klimta a Schieleho

 
středa, 8. května 2019, 13:30

Olomoucké kino Metropol pokračuje v jarním cyklu Umění v kině. Po mistrovských dílech otce impresionismu Claudu Monetovi, které Metropol promítal na začátku dubna, přichází na řadu dva výjimeční výtvarníci, kteří způsobili na přelomu 19. a 20. století revoluci ve výtvarném umění. Dokument o vídeňských malířích Gustavu Klimtovi a Egonu Schielem uvidíte už ve čtvrtek 9. května od 17:30.

Chcete se dozvědět více? Sledujte oficiální událost akce, vstupenky můžete koupit zde.

Rok 1918 nepřinesl jen konec světové války, ale také úmrtí proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem “zlaté éry” Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. O jejich obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech vypráví nový dokument Klimt & Schiele: Eros a Psyché. Snímek diváky provede nejslavnějšími kulturními prostory rakouské metropole – galeriemi Albertina, Belvedere či Uměleckohistorickým muzeem.

Tisková zpráva

Kam dál?

Prožijte zábavnou sobotu plnou soutěží. Kraj připravil Den pro rodiny...

středa, 8. května 2019, 09:00

Na sobotu 11. května naplánoval Olomoucký kraj Den pro rodiny a seniory. Akce, na které hejtmanství spolupracuje s olomouckým...

Tramtarie uvede v divadelní premiéře Epsteinovo sci-fi Boj o přežití:...

úterý, 7. května 2019, 19:00

Nedostatek kvalitní vody, narušené mezilidské vztahy a novodobá totalita jsou hlavním tématem nové inscenace olomouckého Divadla...

Na šumperském majálesu vystoupí Rytmus, Vypsaná FiXa nebo Sharlota

úterý, 7. května 2019, 18:00

Třetí ročník nového Majálesu v Šumperku bude podle organizátorů znovu o něco větší. Nyní už zažitý festival v areálu SŠŽTS...

FOTO/VIDEO: Královnou olomouckého majálesu je Erika Stárková....

úterý, 7. května 2019, 13:44

Dnes v jednu hodinu odpoledne byla na nádvoří Zbrojnice v Olomouci korunována na královnu majálesu herečka a zpěvačka Erika...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.