Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Michalský výpad se na začátku června zaměří především na elektronickou taneční scénu

 
středa, 22. května 2019, 18:00

Festival Michalský výpad, který již po šesté obohatí olomouckou kulturu, proběhne letos ve dnech 7. a 8. června a zaměří se především na elektronickou taneční scénu. Páteční filmová projekce bude tentokrát na parkánu konviktu a uvede snímek B-movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989 (2015). Hlavní hudební program proběhne tradičně na stupních michalského schodiště secesní vily Primavesi, které budou průchozí. Po skončení programu se celé dění přesune zpět na konvikt, jehož dvůr pohostí závěrečné tance návštěvníků.

Sobotní program představí zejména lokální umělce, čímž vznikne téměř až rodinná atmosféra, které se přizpůsobí i celá tvář festivalu. Po minulém roce nesmí chybět místní Nic Robertson, který je původem ze Skotska, ale už několik let bydlí v Olomouci. Svou stále se rozšiřující sbírkou vinylů dokáže roztančit každého. Čerstvé disco, house, soul i poklady zahalené rouškou historie. Druhou stálicí je Kakkaducci, jehož desky jsou exkluzivním výběrem disca rozvibrovaného synťákovou vlnou s kořením afrických domorodců. 

Hlavním lákadlem a zároveň jediným živým vystoupením budou modulární kouzla Prozaca z brněnského kolektivu Bastl Instruments. Se svým systémem přijede představit nově znovuobjevený styl EBM [electronic body music] s prvky chytlavého acidu. Ze stejné domoviny pochází i uskupení ÉTER, které v Brně snižuje tempo oblíbeného techna, nahrávají podcasty, streamy, pořádají taneční a poslechové akce rozšiřující všechny smysly. Celý nápad vznikl v hlavě Kosmic Skauta, který stojí i za Michalským výpadem a do Brna přijel z Olomouce šířit svěží vibrace elektronických hudebních radostí. Dalším členem je Obraz, zabývá se prostorovou akustikou a razí si cestu nejčerstvějším materiálem, stejně jako dlouholetými srdovkami. Trojici uzavírá Miltz, ženský element zpomalující tok času omamnou hudbou i jinými rituály. Z matičky Prahy se navrátí dvojice Marie Pravda a Azarel Senpai, jenž se zrodila v olomouckém podsvětí a nyní šíří blaho pomalých beatů a obskurního techna dále.

Od 22. hodiny vedení zábavy převezmou místní mudrcové Frank Love & DJ Lamborghini. Při stavbě nového podzemního chrámu nemají moc času sdílet objevy svého vytříbeného vkusu. Jedinečná možnost zaslechnout je bude na dvoře konviktu. Doplní je jak_sen, dříve známý jako Dirty Danzo. Světoběžný mistr ranních setů objevil vchod do portálu hudebních skvostů, díky nimž se člověk cítí jak ve snu. Chybět nesmí ani již zmíněný Kosmic Skaut, generální ředitel festivalu.

Michalský výpad zajistí kvalitní zvuk a muziku, lahodná jídla, výběrovou kávu, lokální pivo a český cider od místních i přespolních podniků. Během celé akce bude navíc probíhat veřejná sbírka na nové skateboardy pro děti z Dětského domova v Olomouci. To vše a mnohem více najdete druhý víkend v červnu vedle kostela sv. Michala v Olomouci.

 

Tisková zpráva | Foto archiv festivalu Michalský výpad

Kam dál?

Na přelomu května a června se rozezní město písněmi. Podívejte se na...

středa, 22. května 2019, 09:00

Od středy 29. května do neděle 2. června proběhne v Olomouci festival Svátků písní a města. Na co všechno se můžou místní i...

Průřez tvorbou malířky Hlobilové vystaví přerovská galerie

středa, 22. května 2019, 07:30

Přerovská městská galerie otevře příští týden ve čtvrtek výstavu Dany Hlobilové, přerovské rodačky a držitelky mnoha ocenění za...

V muzeu budete moci prožít den v pravěku. Výstavou vás provede...

úterý, 21. května 2019, 22:00

Expozice Pravěk Mohelnicka představuje artefakty, které dokládají vývoj regionu od paleolitu po 10. století.

Na Moravskotřebovských arkádách vystoupí Kristína, Dalibor Janda i...

úterý, 21. května 2019, 18:00

Moravskotřebovské arkády jsou nekomerční hudební festival.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.