Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Komorní olomoucký sbor Conspirito zazpívá v Konviktu. Dojde současnou duchovní tvorbu i beatbox

 
pátek, 24. května 2019, 19:00

V olomouckém Konviktu zazpívá ve čtvrtek 30. května od 19:00 komorní sbor Conspirito. Podle Dominiky Pudlové, členky souboru, dojde na současnou duchovní tvorbu, vystoupení sólistů i beatbox. Vstupné je navíc dobrovolné.

„Komorní olomoucký sbor se po roce se vrací do Konviktu s novým programem i originálním aranžmá. Určitě se nebudete nudit. Čekají na vás skladby v doprovodu beatboxera, výběr z repertoáru současných duchovních autorů, který v našich končinách jinde neuslyšíte, původní autorská tvorba i vystoupení našich sólistů,“ říká Pudlová.

ConSpirito je amatérský komorní smíšený pěvecký sbor, který působí v Olomouci a okolí. Vznikl během léta 2015. "Con spirito" znamená v hudební terminologii oduševněle a s vášní. Tento název přesně vystihuje to, o co usilujeme a co nás naplňuje – zpívat hudbu, která má duchovní přesah a která v hloubi rezonuje s našimi životními hodnotami a postoji. Výběr repertoáru je pro nás klíčový. Jeho těžiště tvoří duchovní hudba. Vybíráme si skladby nejen ze starších období, ale zajímá nás také současná duchovní hudba a vývoj tohoto žánru. V našem repertoáru má prostor také původní autorská hudba, komponovaná přímo pro hlasové dispozice našeho tělesa.

Členky a členové sboru mají zkušenosti se sborovým zpíváním. Současně působí mj. i v různých chrámových sborech. Zakladatelka sboru, Dominika Pudlová, je varhanicí v chrámu sv. Bartoloměje v Jívové u Olomouce. Rádi objevujeme neznámé skladby a autory napříč všemi žánry a obdobími, zajímáme se o možnost skloubení duchovní hudby a jazzu. Zkoušíme nové výrazové možnosti a souvislosti mezi klasickou duchovní a současnou hudbou. Zpíváme v kostelích během mší, pořádáme také koncerty v Olomouci a okolí.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

VÍKEND PODLE DRBNY: Prozkoumejte tajemná zákoutí kostelů, zasportujte...

pátek, 24. května 2019, 18:00

Zábavu, sport, kulturu a mnohem víc si užijete o tomto víkendu v Olomouci.

Návštěvníci Noci kostelů budou mít možnost vidět veřejnosti jinak...

čtvrtek, 23. května 2019, 15:30

Románský Zdíkův palác bude v pátek 24. května mimořádně otevřen pro veřejnost zdarma od 18 do 21 hodin v rámci Noci kostelů....

Festival Michalský výpad se na začátku června zaměří především na...

středa, 22. května 2019, 18:00

Festival Michalský výpad, který již po šesté obohatí olomouckou kulturu, proběhne letos ve dnech 7. a 8. června a zaměří se...

Na přelomu května a června se rozezní město písněmi. Podívejte se na...

středa, 22. května 2019, 09:00

Od středy 29. května do neděle 2. června proběhne v Olomouci festival Svátků písní a města. Na co všechno se můžou místní i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.