Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RECENZE: Zlo Teda Bundyho zůstalo divákům skryto, film ale odhalí jeho lidskou tvář

 
pátek, 31. května 2019, 17:00

Jeden z nejznámějších vrahů historie má “na kontě” 36 vražd mladých žen z Ameriky. A to jsou jen ty, ke kterým se přiznal. Odhaduje se, že jich spáchal asi trojnásobek. Přesto byl tak milovaný. Režisér Joe Berlinger zachytil vraha Teda Bundyho ve filmu Zlo s lidskou tváří, který právě hraje v kinech. Psychologický rozbor jeho pohnuté mysli ale nečekejte.

Spíš než drama zobrazující příběh světoznámého vraha, sleduje divák milostný románek mezi pohledným mužem a jeho přítelkyní Liz, kterou uchvátí svým šarmantním chováním a vztahem k její dceři. A už tady na začátku se začne vyvíjet milostná romance, místo dramatu o opovrženíhodném chování sériového vraha. Ten je ve filmu vykreslen v podstatě jako zlatíčko, ubohá oběť policie a novinářů. Krásný, charismatický chlap milující svou snoubenku i nevlastní dceru. Bez chyby, zdálo by se.

Kdyby šlo o vyprávění neznámého příběhu, byl by divák až do konce naprosto zmatený, jak to vlastně je. Nechtělo by se mu věřit, že tak krásná tvářička může někoho zabít, natož takové množství nevinných žen z celých Spojených států. Jenže všichni příběh Teda Bundyho známe, a to je ten problém.

Možná proto je celý příběh vyprávěn z pohledu Tedovo přítelkyně Liz. Berlinger nás ani na chvíli nepustí do vrahova mozku, a tak je nám filmového Teda spíš líto, než abychom byli znechuceni jeho chováním. Sledujeme vývoj jejich vztahu z pohledu perfektně uvěřitelné Lily Collins v roli psychicky vyčerpané ženy, která má svého milovaného ve vazbě a až do poslední chvíle neví, kde je pravda. Stojí mezi dvěma světy - pravdy svého snoubence a čím dál jasnějších policejních důkazů.

Překvapivě i Zac Efron v hlavní roli ukázal, že ve filmovém světě není jenom dekorací, ale vcelku umí hrát, navíc když mu role sedne. Takže pokud vezmeme snímek jako dramatickou romanci, k čemuž taky český název správně navádí, uvidíme dobré herecké výkony ve svižném filmu, u kterého není prostor kontrolování hodinek, jestli už bude konec. Kdo však čeká drama a psychologický rozbor vrahovy zvrácené mysli, ke kterému zase odkazuje název originální (Neobyčejně podlý, otřesně ďábelský a ohavný), ten se spálí.

Olomoucká Drbna hodnotí: 68%

Napsal Martina Lusková | Foto Bontonfilm.cz

Štítky kultura, film, recenze, kino

Kam dál?

Jadrošův den bude letos ve znamení legend. Zazní písničky Karla Gotta...

pátek, 31. května 2019, 16:30

Už čtvrtý ročník slavností Pivovaru Jadrníček s názvem Jadrošův den se bude konat v sobotu 8. června v areálu u kapličky v...

Beethovenova mše v pátek rozezní kostel svatého Mořice

čtvrtek, 30. května 2019, 07:30

Mimořádným koncertem v podání Moravské filharmonie si budou moci Olomoučané tento týden připomenout 200. výročí jmenování Rudolfa...

Srpen ve znamení kultury: V Olomouci bude festival Moravské divadelní...

středa, 29. května 2019, 18:00

Komedie, muzikály i baletní představení nabídne na konci prázdnin letošní ročník festivalu Moravské divadelní léto. Přehlídka je...

Obrazárna Muzea umění je uzavřena. Důvodem je technický problém

středa, 29. května 2019, 15:30

Muzeum umění v Olomouci muselo tento týden zavřít část jedné ze svých největších expozic nazvanou Století relativity, která se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.