Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Letošní Tanec Praha zavítá také do Olomouce, na programu jsou dvě inscenace

 
úterý, 9. června 2015, 09:26

27. ročník festivalu TANEC PRAHA je za dveřmi. Tradičně po celý měsíc červen roztančí Prahu a dalších 15 měst a obcí v České republice, díky Divadlu na cucky mezi nimi nechybí ani Olomouc.

Letošní program opět sází na vysokou kvalitu a diverzitu. Sasha Waltz a Ohad Naharin se v Praze postarají o hlavní události sezóny, středně velké soubory či osobnosti vysokého renomé jsou zastoupeny jmény Mossoux-Bonté, Liquid Loft a Olga de Soto. Nezbytnou součástí programu je představení mladých talentů, uváděná v rámci Evropských tanečních laboratoří, ale také společně s českými umělci v regionech. Olomoucké Divadlo na cucky tentokrát zařadilo do svého programu dvě výjimečné inscenace:

11. 6., 20:00
BOD.Y ⁄ Peter Šavel (SK): Bakkheia

Podtitul díla Bakkheia – tanec na hranici, není pouze o tanci na křehké hranici mezi šílenstvím a genialitou, mezi slovem a pohybem, mezi gestem a abstrakcí, mezi komunikací a izolací. Bakkheia je tancem na hranici mezi divákem
a performerem, mezi společenskou normou a animalitou.

17. 6., 20:00
Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník, Experimentální prostor NoD: Proces

Všechno co jste chtěli vědět o tanci, ale báli jste se zeptat. Proces v tomto případě není „Kafkův“, ale tvůrčí. Pohled na vznik představení z různých úhlů, po vrstvách.

Tanec Praha nám každým rokem nabízí pestrý výběr kvalitních tanečních inscenací. Jsme rádi, že můžeme zprostředkovat menší ochutnávku i olomouckému publiku,“ uvedl za Divadlo na cucky Jan Žůrek.

Vstupenky na představení jsou v prodeji za 80 a 120 Kč, rezervaci můžete provést na webu www.divadlonacucky.cz, kde se také dozvíte více informací.

Zdroj: PR

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Ve Šternberku se otevírá expozice mapující historii Ecce Homo

pátek, 5. června 2015, 13:25

Vžít se do role závodního jezdce či se seznámit s historií i současností automobilových závodů do vrchu na trati Ecce...

Kenn Colt: Nemůžu se dočkat, až na Strongholdu ukážu, jak se paří v Belgii

čtvrtek, 4. června 2015, 16:55

Belgický DJ Kenn Colt je na poli elektronické dance music hvězdou světového formátu, a poprvé se přijede představit v...

V půli července rozezní hrad Šternberk Letní hudební hraní, přijede Lenka Filipová

středa, 3. června 2015, 08:47

Na šternberském hradě se během léta odehraje hned několik kulturních akcí. Vedle open-air opery Turandot a...