Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Vyzkoušejte si parkour, popovídejte si o globálních problémech nebo zajděte na hudební festival

 
pátek, 7. června 2019, 18:00

O víkendu v našem kraji proběhnou různé kulturní akce. Ať už jste milovník hudby, přírody nebo sportu, určitě si přijdete na své.

SOBOTA

Víkend otevřených zahrad se koná v sobotu v Čechách pod Kosířem. Prohlídky s vedoucím parku se můžete zúčastnit v 11:00 a 15:00. Prohlídka s vílou startuje v 10:00 a 13:00. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi a potrvá celý víkend. Komentované prohlídky parku jsou zdarma.

Od 9:00 můžete navštívit akci s názvem Skauti letí stoletím v Korunní pevnůstce. Setkají se zde bývalí skauti, zájemci o skauting, skautské oddíly i rodiny. Na návštěvníky čeká průvod městem, hry, soutěže, workshopy a dokonce i večerní slavnostní oheň. 

Zachraňme planetu! je název popularizační akce Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého. Začíná v sobotu v 9:00 v Přírodovědecké fakulty UP a Pevnosti poznání. Vstup je zdarma. Povídat se bude o tématech jako jsou odpady, smog, ozónová díra, vymírání rostlinných a živočišných druhů, globální oteplování nebo spotřeba zdrojů energie.

Čeká vás den plný soutěží a interaktivních experimentů. Můžete si vyzkoušet jaké to je být genetikem, chemikem, právničkou, zoologem nebo grafičkou. V Pevnosti poznání si můžete vyzkoušet dozimetr, přístroj na měření radioaktivity.

V Dolanech u Olomouce bude 8. června veselo. Bude se tu konat druhý ročník multižánrového hudebního festivalu, který pořádá nezisková organizace P.A.K.O.

Na festivalu vystoupí například skupina Nylon Jail, Petr Váša a Ty Syčáci nebo Luboš Pospíšil a band. Zabaví se tu i děti, pro které je připraveno loutkové divadlo a různé atrakce. 

NEDĚLE

Zajděte do Olomouci CITY na Mercedes-Benz Action Tour 2019. Vyroste tu exkluzivní sportovní parkour zóna, ve které se představí nejlepší sportovci z České republiky. Nejen parkour, ale i slackline, footbag nebo freestyle fotbal oživí sobotní odpoledne. Akce začíná ve 12:00. Jak moderátor se představí Jan Valenta, trojnásobný Mistr světa (kategorie master) a jediný český účastník X Games ve sportu freestyle BMX.

Workshopy parkouru pro děti a mládež budou probíhat na menších překážkách a žíněnkách. V zóně Mercedes-Benz bude souběžně probíhat další program - hraní her v playstation seats a simulátor jízdy.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Příležitostná asociace kulturního obrození, Olomouc CITY, Junák - český skaut, okres Olomouc, Pevnost poznání Olomouc, Zámek Čechy pod Kosířem

Kam dál?

Rodinný festival Funfest nabídne zábavu pro všechny. Na své si...

čtvrtek, 6. června 2019, 17:00

Na Korunní pevnůstce bude v neděli 16. června probíhat rodinný festival Funfest. Akce se bude konat od 10:00 do 19:00.

Šumperská boží muka se stala kulturní památkou. Jsou spjatá s...

středa, 5. června 2019, 22:00

Šumperská boží muka spjatá s čarodějnickými procesy se stala kulturní památkou. Na seznam ji zařadilo ministerstvo kultury na...

Po padesáti letech se Hranicemi projde průvod mapující dějiny města

středa, 5. června 2019, 20:30

Hranicemi na Přerovsku projde v sobotu po 50 letech historický průvod připomínající 850 let od jejich založení. Čítat bude až 350...

V Prostějově bude od čtvrtka k vidění netradiční výstava ke 115....

středa, 5. června 2019, 16:30

Muzeum a galerie v Prostějově, p. o. ve spolupráci s Galerií umění Prostějov připravilo rozsáhlou a netradičně koncipovanou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.

Šéf komunistů Filip odmítá nákup vrtulníků z USA

Předseda KSČM Vojtěch Filip nesouhlasí s chystaným nákupem 12 vrtulníků z USA. Podle něj jsou helikoptéry předražené, vadí mu i přesunutí výroby z Aera Vodochody. Případný nákup ovlivní postoj komunistů k další podpoře menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD, řekl Filip Radiožurnálu.

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.