Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Vyzkoušejte si parkour, popovídejte si o globálních problémech nebo zajděte na hudební festival

 
pátek, 7. června 2019, 18:00

O víkendu v našem kraji proběhnou různé kulturní akce. Ať už jste milovník hudby, přírody nebo sportu, určitě si přijdete na své.

SOBOTA

Víkend otevřených zahrad se koná v sobotu v Čechách pod Kosířem. Prohlídky s vedoucím parku se můžete zúčastnit v 11:00 a 15:00. Prohlídka s vílou startuje v 10:00 a 13:00. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi a potrvá celý víkend. Komentované prohlídky parku jsou zdarma.

Od 9:00 můžete navštívit akci s názvem Skauti letí stoletím v Korunní pevnůstce. Setkají se zde bývalí skauti, zájemci o skauting, skautské oddíly i rodiny. Na návštěvníky čeká průvod městem, hry, soutěže, workshopy a dokonce i večerní slavnostní oheň. 

Zachraňme planetu! je název popularizační akce Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého. Začíná v sobotu v 9:00 v Přírodovědecké fakulty UP a Pevnosti poznání. Vstup je zdarma. Povídat se bude o tématech jako jsou odpady, smog, ozónová díra, vymírání rostlinných a živočišných druhů, globální oteplování nebo spotřeba zdrojů energie.

Čeká vás den plný soutěží a interaktivních experimentů. Můžete si vyzkoušet jaké to je být genetikem, chemikem, právničkou, zoologem nebo grafičkou. V Pevnosti poznání si můžete vyzkoušet dozimetr, přístroj na měření radioaktivity.

V Dolanech u Olomouce bude 8. června veselo. Bude se tu konat druhý ročník multižánrového hudebního festivalu, který pořádá nezisková organizace P.A.K.O.

Na festivalu vystoupí například skupina Nylon Jail, Petr Váša a Ty Syčáci nebo Luboš Pospíšil a band. Zabaví se tu i děti, pro které je připraveno loutkové divadlo a různé atrakce. 

NEDĚLE

Zajděte do Olomouci CITY na Mercedes-Benz Action Tour 2019. Vyroste tu exkluzivní sportovní parkour zóna, ve které se představí nejlepší sportovci z České republiky. Nejen parkour, ale i slackline, footbag nebo freestyle fotbal oživí sobotní odpoledne. Akce začíná ve 12:00. Jak moderátor se představí Jan Valenta, trojnásobný Mistr světa (kategorie master) a jediný český účastník X Games ve sportu freestyle BMX.

Workshopy parkouru pro děti a mládež budou probíhat na menších překážkách a žíněnkách. V zóně Mercedes-Benz bude souběžně probíhat další program - hraní her v playstation seats a simulátor jízdy.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Příležitostná asociace kulturního obrození, Olomouc CITY, Junák - český skaut, okres Olomouc, Pevnost poznání Olomouc, Zámek Čechy pod Kosířem

Kam dál?

Rodinný festival Funfest nabídne zábavu pro všechny. Na své si...

čtvrtek, 6. června 2019, 17:00

Na Korunní pevnůstce bude v neděli 16. června probíhat rodinný festival Funfest. Akce se bude konat od 10:00 do 19:00.

Šumperská boží muka se stala kulturní památkou. Jsou spjatá s...

středa, 5. června 2019, 22:00

Šumperská boží muka spjatá s čarodějnickými procesy se stala kulturní památkou. Na seznam ji zařadilo ministerstvo kultury na...

Po padesáti letech se Hranicemi projde průvod mapující dějiny města

středa, 5. června 2019, 20:30

Hranicemi na Přerovsku projde v sobotu po 50 letech historický průvod připomínající 850 let od jejich založení. Čítat bude až 350...

V Prostějově bude od čtvrtka k vidění netradiční výstava ke 115....

středa, 5. června 2019, 16:30

Muzeum a galerie v Prostějově, p. o. ve spolupráci s Galerií umění Prostějov připravilo rozsáhlou a netradičně koncipovanou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.