Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Toužíte zpomalit své životní tempo? Vydejte se na páteční PechaKucha Night

 
středa, 19. června 2019, 19:30

Spousta z nás touží zpomalit své životní tempo, zmenšit svou ekologickou stopu, uvolnit se. Zvolněte s námi 21. června ve 21 hodin v podniku KLID V RUCHU/LETNÍ KINO OLOMOUC na 21. PechaKucha Night. Příchozí se můžou těšit na hosty z různých kreativních oblastí zabývající se fenoménem Slow Life.

Přišly letní měsíce, které pro nás mají příchuť energie v podobě sluníčka, dovolených u moře nebo pobytu u bazénu s osvěžujícím drinkem. Tahle letní pohoda s sebou ale nese i odvrácenou tvář. Vládnou nadměrné teploty, sucho a nedostatek vody. Také jsme neustále ve stresu a pod tlakem z práce, že nejsme dostatečně štíhlí do plavek nebo z přívalu negativního zpravodajství. A tak se pořadatelé akce PechaKucha Night rozhodli pozvat do Olomouce hosty, kteří ukážou, jak zvolnit tempo, jak lépe hospodařit, být více v souladu s přírodou a zároveň sami se sebou nebo jenom dělat pěkné věci, které se snaží minimalizovat naši ekologickou stopu. 

Mezi prezentujícími se představí projekt Lenky Vackové Textile Mountain – obchod, ve kterém najdete textilie, jejichž cesta by běžně vedla na skládku nebo do spalovny.  Be curious – Find out - Do something. Přesně toto je motto Fashion revolution – mezinárodního hnutí, které nutí přemýšlet o módě jinak než jako o pouhém konzumu. Inspirací pro Olomouc může být také Převlíkárna, která informuje o různých způsobech, workshopech, akcích a obchodech spojených se slow fashion. 

„Slow life ale není pouze o módě a my chceme ukázat mnohem více, a tak jsme oslovili také organizace jako Czech Zero Waste, Nesnězeno nebo Život odpadu,” informuje o dalších hostech organizátorka Alžběta Smejkalová. 

Také bude možné se dozvědět, jak náročné či jednoduché je žít měsíc bez plastu. Proč kompostovat se diváci dozví od tvůrců designového vermikopostéru nebo se můžou nadchnout pro prezentaci 100% českého hračkářství Hugo chodí bos. Svou činnost představí také olomoucký Skautský institut nebo projekt Otoč Kelímek. 

„Otoč Kelímek je projekt vratných kelímků, který vznikl právě tady v Olomouci a nyní ho můžete najít v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Zlíně nebo dokonce v Plzni. Zájem o něj stále stoupá a také rozšiřuje svou nabídku o vratné misky. Lidi už zkrátka nebaví vytvářet odpad a zároveň ne vždy mají u sebe hrnek nebo misku. Tohle se nám líbí!,” říká s úsměvem spoluorganizátor Ondřej Čejka. 

Na oblíbený Letňák – KLID V RUCHU, kde se PechaKucha Night bude konat, můžete dorazit s předstihem a dát si něco dobrého k jídlu či pití a nasát vůni kaštanů. Vstupenky zakoupíte přes GoOut a více info o akci se dozvíte z FB profilu.

Tisková zpráva

Kam dál?

Divadlo na cucky na Dolním náměstí v Olomouci otevřelo knihovnu a...

úterý, 18. června 2019, 21:00

Divadlo na cucky, které má za sebou třetí sezonu na nové scéně na Dolním náměstí v Olomouci, otevřelo ve svých prostorách novou...

Návštěvníci Zubrfestu si vychutnali pivo v padesáti metrech nad zemí

pondělí, 17. června 2019, 13:30

Až v padesátimetrové výšce, s nohama ve vzduchu a s rozhledem na město si několik set návštěvníků vychutnávalo během přerovského...

VÍKEND PODLE DRBNY: Olomoucí se proženou tisíce běžců, gurmáni...

pátek, 14. června 2019, 18:00

Ať už jste milovník sportu, filmů, gurmán nebo počítačový nadšenec, určitě se tento víkend pobavíte. Olomouc totiž o víkendu...

Muzeum umění otevře výstavu o biskupu Karlovi. Vybudoval třeba...

čtvrtek, 13. června 2019, 21:00

Muzeum umění v Olomouci otevře největší letošní výstavní projekt, který je zasvěcen osobnosti biskupa Karla z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.