Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoucký S-cube končí, nedostal podporu od města

 
středa, 17. června 2015, 10:11

Olomoucký legendární klub, stojící u Bezručových sadů, S-cube, končí. Důvodem je nedostatek finančních prostředků na provoz klubu.

Posledním pomyslným hřebíkem do rakve olomouckého S-cube je fakt, že klub na tento rok nedostal od města finanční podporu, kterou v minulých letech dostával. Radim Schubert, vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu řekl, že klub nedostal poprvé letos dotace, protože poprvé nebyl zařazen na seznam subjektů, které dostávaly dotace přímo z rozpočtu města. To znamená, že o peníze nemusely žádat.

Kvůli stavbě rozpočtu měl původně klub dostat jen o pět procent menší dotace, po rozhodnutí nového vedení města však nakonec vypadl ze seznamu úplně.

Jan Piskač, provozovatel klubu, zkoušel žádat alespoň o běžný kulturní grant. Ten mu nakonec přiznán nebyl, z žádané sumy dostal jen 50 tisíc korun.

Nedostatek peněz od města však nebyl jediným důvodem, proč S-cube končí. Podle Piskačových slov je velmi vyčerpávající a náročné udržet tak velký multižánrový klub na vysoké úrovni. I přes všechen vynaložený čas a úsilí byl klub výdělečný jen minimálně. Paradoxně největší díru do rozpočtu klubu udělaly ty největší kulturní akce a nejatraktivnější body programu.

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Divadlo na cucky uzavírá sezónu, přístí rok se zaměří na umělce z Norska

úterý, 16. června 2015, 10:10

Divadelní sezóna 2014/2015 byla pro olomoucké Divadlo na cucky přelomová. Celkem přes dvě stovky akcí, čtyři premiéry,...

Hvězdy Bounty Rock Cafe Oper Air festivalu chtějí leccos, Uriah Heep třeba černé ručníky a litr whiskey

pátek, 12. června 2015, 13:49

Zajímavé požadavky musejí občas respektovat pořadatelé festivalů, kteří chtějí mít za headlinery hvězdy světové i české...

Sem Thomasson: Špičkový DJ má v sobě talent, hromadu zkušeností a roky tréninku

pátek, 12. června 2015, 08:59

Stronghold festival na Korunní pevnůstce a v pavilonu A začíná už za pár hodin, ale přece jsem ještě stihla vyzpovídat...