Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucká malířka Pešáková bude vystavovat v přerovské galerii

 
úterý, 2. července 2019, 21:00

Smaltované objekty s motivy rostlin, květin a trav, ale i akrylové malby zaplní od července prostory Galerie města Přerova. Vystavovat zde bude olomoucká malířka a výtvarná pedagožka Eva Pešáková, která se do Přerova vrací podruhé.

Její dílo v podobě velkoformátových obrazů mohli návštěvníci vidět již před dvěma lety. Letně laděná výstava ponese název Riverside, otevřena bude od 2. července do 6. srpna, informovala vedoucí galerie a kurátorka výstavy Lada Galová.

„Autorka v naší galerii nevystavuje prvně, před dvěma lety jsme představili její soubor velkoformátových obrazů a mnohé její autorské smalty na výstavě s názvem Tanči mi na svou krásu s hořícími houslemi. Po čase se Eva Pešáková do Přerova vrací, aby opět prozářila letní atmosféru svou příznačnou velkorysou barevností," uvedla Galová.

Velkoformátové malby v obrazech tentokrát podle kurátorky zachycují odlesky reálného i imaginárního světa, často inklinují k minimalismu, překypují červenou, žlutou, tyrkysovou nebo modrou barvou. „Dávají prostor individuální imaginaci. Vtáhnou do šelestu trav, strhnou k tanci, vcucnou do náruče barev," dodala Galová.

Eva Pešáková je olomoucká výtvarnice, jako ředitelka Základní umělecké školy Miloslava Stibora v Olomouci organizovala přehlídky výtvarných prací, výstavy, zájezdy za uměním a malířské pobyty. Vystavovat začala v roce 1980, její práce jsou zastoupeny v několika českých i zahraničních sbírkách. Autorka se postupně zabývala textilem, smaltovaným šperkem, smaltovanými objekty nebo malbou obrazů technikou enkaustiky.

Pravidelně vystavuje na Trienále smaltu ve Frýdku Místku. Vernisáž za účasti autorky se uskuteční v Přerově netradičně v úterý 2. července v 17:00, kdy mimo jiné zazní i skladba Riverside. Přerovská městská galerie sídlí v zámku, každoročně zde pořádá desítku výstav. V letošní sezoně zde galerie pořádala výstavu například herečky a malířky Ivy Hüttnerové, olomouckého grafika a designéra Oldřicha Schnabla či výtvarníka Václava Baláta.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Galerie města Přerova

Kam dál?

Osobní propadlo na jevišti a nová podlaha v baletním sále. Moravské...

pondělí, 1. července 2019, 20:30

Divadelní sezona 2018/2019 se uzavřela na konci června a umělce vystřídali dělníci. Tradiční prázdninové práce budou stejně jako...

Jízda králů v Doloplazech nabídne krojovanou mši, koncert Věrovanky a...

pondělí, 1. července 2019, 18:00

Hanácký národopisný soubor Olešnica Doloplazy pořádá tradiční národopisnou slavnost Jízda králů.

Na letošním Trnkobraní nebudou chybět kapely jako Kryštof, Chinaski...

pondělí, 1. července 2019, 15:30

Kompletní line-up letošního 52. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu...

Moravské divadlo hlásí vyšší návštěvnost. Sezonu hodnotím jako...

neděle, 30. června 2019, 16:00

Návštěvnost představení Moravského divadla Olomouc v ukončené sezoně 2018/2019 vzrostla ze 105 tisíc diváků v předchozím období...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.