Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Užijte si barokní slavnosti, zhlédněte závod crossfiterů nebo zajděte na hrad Šternberk

 
pátek, 12. července 2019, 17:00

Víkend začne barokními slavnostmi a pokračovat bude ve sportovním a hudebním duchu. Nebude však chybět ani kultura a zábava pro malé i velké.

PÁTEK

BarokOlomouC začíná dnes v 18:00, a to loutkovým divadelním představením. Doprovodný program olomouckých barokních slavností bude probíhat na Horním náměstí. V dnešní večer budou nasvíceny památky a příjemnou atmosféru podtrhne i květinová výzdoba.

Pátek 12. 7.
18:00 - 19:00 Loutkové divadlo Jak Kašpárek zachránil princeznu
19:15 - 20:00 Kvartet NoTimers!
20:15 - 21:00 Šermířské představení Exulis
21:15 - 22:00 Iva Kevešová s kapelou
22:15 Ilumia - ohnivo-světelná show
Doprovodný program: 17:00 - 18:00 barokní prohlídky

SOBOTA

Sokol Games 2019 bude probíhat od 8:00 do 17:00 v TJ Lokomotiva Olomouc. Čtvrtý ročník jednodenních závodů crossfiterů z kategorie Open ženy/muži a Masters +35 muži nabídne divákům také doprovodný program, občerstvení, stánky a o hudbu se postará DJ.

Rockový festival a slavnosti piva v Lutíně II startuje v 15:00 na Rybníčku v Lutíně. K tanci a poslechu zahrají kapely PRYOR, OLD SCHOOL, Kameron, ABBA Chiquita revival a Gabriela V. G. s kapelou. Děti se zabaví ve skákacím hradu a pro dospělé nebude chybět více než deset druhů piva a dobré jídlo. Vstupné vás vyjde na 80 korun.

Podvečerní prohlídky s hudbou na hradě Šternberk budou probíhat v 16, 17, 18 a 19 hodin. Na návštěvníky budou čekat průvodci v historických kostýmech a jejich výklad se zaměří na stolování, historickou módu a život na hradech a zámcích. Nebude chybět ani hudební vystoupení v hradní kapli, kde vystoupí Komorní duo. Zazní zde barokní a klasická hudba českých a zahraničních skladatelů.

Kosíř Fest navazuje na pivovarské slavnosti ve Lhotě pod Kosířem. Na čepu budou tradiční ležáky i vybrané speciály. Vystoupí zde kapela Deep Purple Revival nebo Wanastovi Vjecy Revival. Proběhne soutěž v pojídání tvarůžkových kremrolí či kosířská tombola. Děti můžete vzít sebou, bude pro ně zajištěno zázemí.

NEDĚLE

Nedělní promenádní koncerty v parku budou probíhat celé prázdniny. Tuto neděli zahraje Liberecký Dixieland Old Stars. Koncert začne v 16:00 v altánku ve Smetanových sadech.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Sokol Games, Státní hrad Šternberk, Informační centrum Olomouc, Obec Lutín - části Lutín a Třebčín, Minipivovar Kosíř, olomouc.cz

Kam dál?

Divadlo Tramtarie ukončilo patnáctou sezonu. Uvedlo čtyři premiéry

středa, 10. července 2019, 13:30

Divadlo Tramtarie Olomouc má za sebou 15. sezonu, ve které hned dvakrát sáhlo po náročných titulech. V uplynulé sezoně uvedlo...

ANKETA: Arionova kašna se zazelenala květinovou výzdobou

úterý, 9. července 2019, 10:30

V pátek 12. července začne město žít oslavami s názvem Barok Olomouc. Festival, který souvisí s Olomouckými barokními slavnostmi...

Prostějovské kino Metro 70 čeká modernizace za několik milionů korun

sobota, 6. července 2019, 16:00

Několik milionů korun bude stát chystaná modernizace prostějovského kina Metro 70, která zahrnuje rekonstrukci vnitřních prostor...

VÍKEND PODLE DRBNY: Vychutnejte si hudbu na Náměšťfestu, zajezděte si...

pátek, 5. července 2019, 18:00

Dobré jídlo, skvělá zábava, parádní hudba a nezapomenutelné okamžiky vám nabídnou zajímavé kulturní a sportovní akce v našem...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.