Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Zajděte na flamencové vystoupení Davida Péreze nebo se zúčastněte mistrovství ve sjezdu na tobogánu

 
pátek, 26. července 2019, 18:00

Tento víkend si užijí malí i velcí. Vyřádit se mohou v olomouckém Aquaparku. Milovníci hudby a tance si jistě užijí příjemný kulturní zážitek na festival Colores Flamencos.

SOBOTA

IX. Hanácké mistrovství ve sjezdu na tobogánu začne v 11:00 v Aquaparku Olomouc. Registrovat se můžete již od 10:00. Závodníci budou rozděleni podle věku do čtyř kategorií. Zúčastnit se mohou i děti od čtyř let. Čeká na vás den plný pohybu, soutěží a skvělý doprovodný program.

Fler-Vintage Market můžete navštívit od 10:00 do 18:00 v areálu Letního kina v Olomouci. Čeká na vás mnoho vintage a retro kousků, dobroty, skvělá káva, dobrá hudba, swap koutek a program nejen pro děti.

BarokOlomouC

17:30 - 18:30 Divadlo Facka
18:45 - 19:45 Hanácké kvartet
20:00 - 21:00 taneční výuka Alla Danza Brno
21:15 - 21:45 hudební vystoupení Terezy Maškové
22:00 - 22:30 Audio-vizuální show - Sloup Nejsvětější Trojice

Na letošním festivalu Colores vystoupí sevillský tanečník David Pérez. Jeho nejnovější projekt De Arte bude českou premiérou. Představení bude naplněné pozitivní energií a příběhy všech devíti protagonistů. David Pérez vystoupí na galavečeru, který se bude konat na výstavišti Flora, a to od 20:30. Více informací najdete zde.

NEDĚLE

Klavírní recitál Sáry Medkové můžete navštívit v Arcidiecézním muzeu od 19:00. Uslyšíte zde kombinaci španělských a francouzských skadatelů s mexickými sarabandami J. S. Bacha.

Sára Medková je jedna z předních českých klavíristek mladé generace. Vystupovala již ve 26 zemích Evropy, v USA a Asii. Zaměřuje se jak na klasicko-romantický repertoár, tak na hudbu 20. a 21. století.

Vstupenky zakoupíte v Městském informačním centru nebo před koncertem v Arcidiecézním muzeu.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com, Facebook Informační centrum Olomouc, Aquapark Olomouc, Vintage.Market.Olomouc, David Pérez, MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL FLAMENCA COLORES FLAMENCOS OLOMOUC,

Kam dál?

FOTO: V Olomouci začal festival Colores Flamencos, otevřela ho fiesta

pátek, 26. července 2019, 12:00

V Olomouci odstartoval další ročník festivalu Colores Flamencos. Započal Opening Fiestou v Openwine Latino Baru v Uhelné ulici a...

Na festivalu tvořivosti Slatinická struna a paleta v sobotu zahrají i...

čtvrtek, 25. července 2019, 19:30

Sobota 27. července bude areál Lázní Slatinice patřit třetímu ročníku festivalu tvořivosti s názvem Slatinická struna a paleta....

Šumperské muzeum vystavuje díla rodáka Diethera Domese

úterý, 23. července 2019, 21:00

Vlastivědné muzeum v Šumperku otevřelo výstavu připomínající tvorbu odsunutého rodáka Diethera F. Domese, který se proslavil ve...

Olomoucký Létofest na začátku srpna nabídne Tomáše Kluse, Lenny,...

pondělí, 22. července 2019, 16:30

Minulý ročník Létofestu na ploše u Šantovky slavil velký úspěch, není tedy divu, že se tento rok opět vrací do Olomouce. A na co...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.