Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoucká zoo ukáže návštěvníkům tygří mláďata, výstavu i nový vizuální styl

 
středa, 1. července 2015, 10:49

Nedávno narozená dvojčata tygra ussurijského, novou část safari, výstavu o Indonésii i mobilní aplikaci a vizuální styl nabídne v létě svým návštěvníkům zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce. Svatokopecká zoo patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji a pomocí novinek se snaží přilákat další návštěvníky.

Ošetřovatelka Dana Reisigová dnes novinářům řekla, že dvojčata tygrů ussurijských, které na světě chová pouze devět zoologických zahrad, se v olomoucké zoo narodila po dlouhých 32 letech na začátku května. Tygr ussurijský je v přírodě kriticky ohrožený a mláďata těchto největších kočkovitých šelem se neodchovávají příliš často. "Odchov olomouckých koťat je o to cennější, že jejich babička, matka tygřice Betty, se narodila v přírodě," řekla Reisigová.

Ošetřovatelé tygřici Betty přemístili do porodního kotce, aby se o dvojčata mohla v klidu starat. Tygřice se projevila jako skvělá matka a ošetřovatelé tygří rodinku už na několik hodin denně pouštějí do výběhu, kde je mohou návštěvníci sledovat.

Tygry ussurijské chová olomoucká zoo od roku 1976 a mláďata odchovala naposledy v roce 1983. Další chovný pár, který by na svět přivedl potomky, se poté už ošetřovatelům nepodařilo sestavit. Situace se změnila až v roce 2012 s příjezdem samice Betty ze zoo v Novosibirsku, jejíž matka se narodila ve volné přírodě, a samce Amura z maďarské zoologické zahrady.

Olomoucká zoo v těchto dnech otevřela novou výstavu nazvanou Tajemná Indonésie, kterou si návštěvníci mohou zdarma prohlédnout při odchodu z areálu zahrady. Projekt o tajemném ostrově Nová Guinea, po Grónsku druhém největším ostrově světa, vznikl na základě cest českých cestovatelů. U východu ze zoo jsou vystaveny například totemy, ozdoby, čluny, šípy či tamtamy.

Zprovozněna byla zároveň nová mobilní aplikace využívající tzv. QR kódy, díky které návštěvníci olomoucké zoo rychleji získají údaje o chovaných zvířatech či provozní informace. Zoo postupně zavádí nový vizuální styl, jehož součástí je nový slogan Oko do světa divočiny.

V létě chce zoo otevřít opravenou rozhlednu a také druhou etapu safari, zaměřena bude na Afriku a stát má téměř dva miliony korun. Africká část safari bude v centrální části zoo u pavilonu žiraf. Ve výběhu bude skupina tří desítek přímorožců a v areálu vznikne travnatý výběh pro žirafy. Zoologická zahrada zprovoznila první z pěti etap safari zaměřenou na region Euroasie v roce 2013. O safari je velký zájem. Loni se vláčkem po její euroasijské části projelo 50.000 návštěvníků.

V posledních letech se svatokopecká zoo snaží zatraktivnit nabídku, aby uspěla ve stále tvrdší konkurenci ostatních zahrad. Například předloni dokončila nový výběh pro vzácné levharty mandžuské. Areál má podobu jeskyně s vyhlídkovou terasou.

Návštěvnost zoo na Svatém Kopečku u Olomouce loni po předchozím poklesu vzrostla. Jejími branami v roce 2014 prošlo 356.909 návštěvníků, což je bezmála o 36.000 lidí více než o rok dřív.

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

The Magic of Santana přenese diváky na koncert slavného Carlose Santany

pondělí, 29. června 2015, 10:36

Hanáckou metropoli čeká koncert, který posluchače přenese tak blízko k velkolepým vystoupením legendárního kytaristy...

Olomouc má svou USE-IT mapu, doporučí místa, která v průvodci nenajdete

pátek, 26. června 2015, 08:35

Zahraniční cestovatelé, studenti a baťůžkáři se konečně dočkali nekomerční mapy USE-IT, kterou během posledního půlroku...

RECENZE: Druhý díl o chlapcích Bez Kalhot je jedním velkým MTV klipem

čtvrtek, 25. června 2015, 09:08

Do kina v těchto dnech vstupuje druhý díl o chlapecké striptérské skupině, který má jen jediný úkol - co nejvíce...