Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

REPORT: The Magic of Santana kouzlili na Korunní pevnůstce

 
pátek, 3. července 2015, 16:00

Včerejší koncert kapely The Magic of Santana roztančil a také rozezpíval olomoucké publikum. Pokud jste plánovali, že na ně zajdete a nevyšlo vám to, nevěšte hlavu - hudebníci slíbili, že se do Česka vrátí.

Přijde mi, že jsme si neuvědomili, jak skvělá kapela do Olomouce přijela. Příjemný večer, ale ne až tak zaplněnou Korunní pevnůstku nejprve rozehřáli olomoučtí Homebwoyrasta. Tihle kluci se dají poslouchat i pokud zrovna nefandíte reggae. Svými houpavými písničkami nás naladili na dobrou náladu.

Hlavní hvězdy se uvedly už při první zkoušce nástrojů, bylo z nich cítit, že jsou to neobyčejní hudebníci. Perkuse, další dva bicí nástroje, basa, dva kytaristé, klávesy a v čele energický Alex Ligertwood, který v osmašedesáti letech nejenže úžasně zpíval, ale i tančil a komunikoval s publikem. „Vy tam vzadu, co sedíte, pojďte si taky zatančit,“ hecoval ty méně odvážné návštěvníky koncertu. Už samotné latinskoamerické tóny a rytmy nenechaly téměř nikoho jen tak bezhybně poslouchat. Avšak na mistrovství všech členů kapely The Magic of Santana se bylo radost i pouze dívat. A nehráli jen latinu, ale i pár rockových skladeb, takže si na své přišel opravdu každý.

Kdo si hned nevybaví písně Carlose Santany, určitě zná jeho největší pecku Smooth, která na tomto koncertě nesměla chybět. I když zde nebyl přítomen sám Carlos, nahradil jej vynikající sólový kytarista Gerd Schlüter. Ano, slyšíte správně, členové této kapely jsou Němci a hrají úžasně. Na latinskoamerickou párty nás přenesla píseň O ye como va - a tu taky určitě znáte, pusťe si ji třeba na Youtube a zatančete si. V tuto chvíli to na koncertě žilo už takovým způsobem, že se začali bavit i členové bandu.

Musím ještě vystřihnout poklonu Alexi Ligertwoodovi, tento skotský zpěvák, mimochodem i spoluautor dvou písní společně se Santanou, na závěr rozezpíval všechny tančící i netančící.  Slovy „Make somebody happy, make somebody strong“ předal poselství, které si máme každý den připomínat: „Každý den dělejte svým blízkým radost, líbejte je, chvalte a to hlavně děti, protože pak z nich budou silné osobnosti a budou šťastné.“ Potlesk nebral konce a po dvou přídavcích se koncert protáhl na bezmála dvě hodiny. Pokud někdy budete mít šanci tuto kapelu vidět naživo, nesmíte si je nechat ujít.

Autor: David Superata

Kam dál?

Moravskému divadlu se v uplynulé sezóně dařilo

čtvrtek, 2. července 2015, 14:42

Moravskému divadlu v Olomouci během uplynulé sezony vzrostla v porovnání s loňskem návštěvnost i tržby. Do divadla zavítalo přes...

RECENZE: Druhé pokračování Teda je civilnější, ale stále stejně...

čtvrtek, 2. července 2015, 09:17

Seth MacFarlane se podruhé pustil do zfilmování dětského medvídka, který kouzlem ožije a začne se chovat jako (ne)obyčejný...

Olomoucká filmová skupina George Vision točí nový film, na jeho vznik...

středa, 1. července 2015, 13:40

Olomoucká nezávislá filmová skupina George Vision, v jejíž čele stojí režisér Jiří Slečka, chystá nový detektivní film. Pro jeho...

Olomoucká zoo ukáže návštěvníkům tygří mláďata, výstavu i nový...

středa, 1. července 2015, 10:49

Nedávno narozená dvojčata tygra ussurijského, novou část safari, výstavu o Indonésii i mobilní aplikaci a vizuální styl nabídne v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.