Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O víkendu se koná čtvrtý ročník festivalu Řeka má duši. Tentokrát přinese svět Tima Burtona

 
úterý, 20. srpna 2019, 16:30

Olomoucký festival Řeka má duši, který už čtvrtým rokem pořádají Plavby Olomouc, pozve tentokrát návštěvníky do Přístaviště u Vodníka na Nových Sadech. Těšit se mohou na koncerty i doprovodný program, ale především na magický svět Tima Burtona, jenž celý ráz a charakter letošního festivalu inspiroval, a do něhož budou moci prostřednictvím plavby na vorech zblízka nahlédnout v rámci hlavního programu večera. Vše se odehraje už tuto sobotu 24. srpna.

Více informací a registrace na plavbu naleznete na tomto webu.

Zatímco v minulých ročnících, kdy divadelní a hudební produkce probíhaly na vodní hladině a diváci vše pozorovali ze břehu, nabídne tento rok zcela jiný, interaktivně autentický, zážitek.

„Díky zhruba třem desítkám raftů, na které se vejde až šest pasažérů, přeneseme více než na hodinu festivalové návštěvníky do snového světa fantazie i barev a hororových i bláznivých filmů Tima Burtona přímo na řece Moravě. Tváří v tvář se tak budou moci setkat s melancholickým Střihorukým Edwardem, uhrančivou mrtvou nevěstou či ďábelským holičem Sweeny Todem,“ popisuje blížící se festival organizátor Šimon Pelikán.

Hudebníci, herci, tanečníci, žongléři i provazochodci, na které si diváci budou moci téměř sáhnout, společně nachystali na osmi stanovištích opravdu neopakovatelný divadelní zážitek pod taktovkou režiséra Vladislava Kracíka.

„Věřím, že se nám doposud dařilo rok od roku posunovat laťku kvality festivalového programu i zázemí. Proto se moc těším na reakce návštěvníků, kteří se přijdou podívat do našeho nového působiště u Vodníka a na vorech raftech do fantazijního světa,“ doplňuje s úsměvem Šimon Pelikán. 

Na představení se podílí například baletka MDO Daniela Hanelová, herec Divadla Petra Bezruče Ostrava Vojtěch Johaník, herci divadla Tramtarie Barbora Šebestíková a Miroslav Černý, taneční skupina Elišky Holčapkové, hudebník Martin Peřina a další. Autorkou scény a kostýmů je olomoucká výtvarnice Adéla Szturc.  

Festival bude zahájen v sobotu v 18:00 hod. hudebním programem. Ve 21:00 vypukne hlavní část večera, divadelní side specific inscenace, na kterou se lidé vydají po skupinkách na raftech připravených v přístavišti. Po zhruba hodinové plavbě bude následovat návrat do přístaviště a další program. Vstup na akci je dobrovolný.

Tisková zpráva

Kam dál?

VÍKEND PODLE DRBNY: Vychutnejte si skvělou hudbu na festivalu...

pátek, 16. srpna 2019, 18:00

Tento víkend bude ve znamení skvělé hudby, umění, super zábavy, historie i dobrodružství. Podívejte se na pár tipů, jak strávit...

V Brodku u Přerova se bude oslavovat život ve všech jeho podobách....

pátek, 16. srpna 2019, 12:00

Už po páté se bude letos v Brodku u Přerova konat netradiční festival s netradičním názvem ŽIVOT JE.

Na prostějovské hvězdárně se bude promítat maraton seriálu Chernobyl

čtvrtek, 15. srpna 2019, 20:30

V letní kino se v závěru srpna na dva večery promění areál hvězdárny v Prostějově. Lidé budou moci pod širým nebem shlédnout...

FOTO: Dnes začala letní etapa Flory Olomouc, vykvetl i leknín...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 12:00

Mezinárodní květinová výstava a zahradnický veletrh Flora Olomouc začala právě dnes a potrvá až do 18. srpna. Letošní ročník bude...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.