Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční program v Přerově zajistí kulturní služby města. Bude to stát přes dva miliony korun

 
úterý, 27. srpna 2019, 19:00

O program vánočních trhů v Přerově se letos postarají Kulturní a informační služby města Přerova. Ujmou se toho poté, co dosavadní pořadatel vánočních trhů v Přerově, brněnská společnost RK Invest, vypověděla v červenci po dvou sezónách smlouvu kvůli prodělečnosti. Přerované by podle zástupců města neměli přijít o kulturní program ani o stánky, město to bude stát zhruba 2,2 milionu korun. Rozhodnutí schválili zastupitelé.

Trhy měla společnost pro Přerov na náměstí TGM pořádat do roku 2027. Loňskou ztrátu vyčíslila na 600 tisíc korun. Zastupitelé dnes řešili mimo jiné i pokutu. „Pokud bychom se s nimi na vypovězení smlouvy nedohodli, mohli bychom uplatnit sankci 200 tisíc korun s tím, že víme, že by žádný vánoční program letos nebyl. Firma by totiž raději zaplatila sankci. Dohodli jsme se proto na ukončení smlouvy bez sankcí s tím, že program pro Přerovany zajistíme," uvedl primátor Přerova Petr Měřínský (ANO).

Vánoční program by měl být podle zástupců města obdobný jako v předchozích letech. Na náměstí by mělo být 12 stánků zaměřených hlavně na občerstvení. Vánoční program bude zajištěn v úterý, středu, pátek a o víkendu. „V týdnu by dostaly větší prostor školy, školky a místní spolky a zájmová sdružení," uvedlo město v důvodové zprávě. V plánu je i vystoupení kapel pro všechny věkové kategorie.

Součástí nákladů je i velkoplošná LED obrazovka, kterou pro obyvatele města zajistil také předchozí pořadatel trhů. V doprovodném programu se počítá s mikulášským programem s ohňostrojem, s historickým jarmarkem, s živým Betlémem, silvestrovskou diskotékou pro mladé a s novoročním ohňostrojem. „Už teď připravujeme Vánoce pět minut po dvanácté, hraničí to s nadlidským výkonem," podotkl radní Jakub Navařík z ODS.

Vánoční oslavy zdejší radnice svěřila brněnské firmě RK Invest v srpnu roku 2017. Firma podle desetileté smlouvy měla městu zajistit trhy i program v hodnotě minimálně 800 tisíc korun, město mělo zajistit vánoční strom. Pořadatelé v souvislosti s odstoupením od smlouvy poukázali na to, že do přerovských vánočních trhů investovali 3,8 milionu korun, statisíce investovali i do kulturního programu včetně koncertů a divadelních představení. Pořadatelům došla trpělivost poté, co přerovští zastupitelé odmítli vybudovat při vánočních trzích na náměstí mobilní kluziště za 1,8 milionu korun. Firma si od něj slibovala zvýšení návštěvnosti na náměstí, podle zastupitelů by však bylo zbytečně nákladné.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Minipivovary, řemeslně vařená piva, dobrá hudba a kvalitní program. V...

úterý, 27. srpna 2019, 18:00

Poděkování za sklizeň chmele, přehlídka minipivovarů a řemeslně vařených piv, spousta dobré hudby a bohatý program pro děti,...

Hradozámecká noc na Bouzově zve na výstavu historických fotografií a...

pondělí, 26. srpna 2019, 10:00

V rámci Dnů evropského kulturního dědictví ve dnech 7. – 9. září mohou zájemci navštívit trasu prohlídkového okruhu Hrad se...

Olomoucký autor Martin Šinkovský vytvořil komiks Trikolora o sametové...

neděle, 25. srpna 2019, 10:00

Pohledem tehdejších dětí připomíná události sametové revoluce nový komiks olomouckého autora Martina Šinkovského a výtvarníka s...

VÍKEND PODLE DRBNY: Nahlédněte do magického světa Tima Burtona,...

pátek, 23. srpna 2019, 18:00

Nevíte kam o víkendu? Přináším vám pár tipů na zajímavé akce v Olomouci a okolí, kam můžete vyrazit i s dětmi.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.