Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerovské kino Hvězda čeká oprava střechy a zateplení

 
středa, 28. srpna 2019, 18:00

Přerovské kino Hvězda čeká rozsáhlá oprava střechy a zateplení. Práce začnou asi ještě letos.Řekl to náměstek primátora Michal Zácha. Náklady na opravu střechy nad kinosálem i provozními prostory budou činit 11,2 milionu korun. Částku již schválili tento týden zastupitelé. Střecha je v havarijním stavu, oprava je podle města nezbytná. Do budovy z 80. let minulého století, kde sídlí jediné kino ve městě s kapacitou téměř 400 míst, investuje Přerov každoročně. Kino promítá nepřetržitě od Vánoc 1975.

„Střecha je v havarijním stavu, řeší se to již provizoriem a jsme rádi, že kino nemusíme zavřít. Máme stavební povolení, máme finance a rádi bychom akci realizovali před zimou," řekl Zácha.

Problémy se střechou kino řeší delší dobu. Zatéká především na pánské toalety, odkud byla vyvedena vzduchotechnika na střechu. Problémy začaly od jara, kdy začal tát sníh. „Situace se pořád s každým deštěm zhoršovala. Nejhorší byly přívalové deště, kdy jsme nevěděli, co čekat. Řešilo se to lokálními vysprávkami, ale to nepomáhalo a zatékalo dál. Nyní se zdá, že je situace stabilizovaná, ale to poznáme, až párkrát pořádně zaprší," řekla vedoucí kina Svatava Měrková.

Situace je pro kino podle ní nepříjemná, a to i vzhledem ke snaze zvyšovat návštěvnost. „Střecha je v žalostném stavu, a pokud by nedošlo k její opravě, tak nevíme, co udělá sníh a následně jeho tání. Zdi byly několik týdnů pořád vlhké, a tak se tam začala objevovat i plíseň. Povolali jsme proto odbornou firmu, která se postarala o oškrabání chycené omítky a její impregnaci proti plísni. Nyní máme v místnosti vysoušeč a stahujeme vlhkost, abychom mohli následky zahladit úplně," uvedla Měrková.

Kino Hvězda bylo postaveno v roce 1975. Kinosál s kapacitou 399 míst je zároveň krytem civilní ochrany, v němž by v případě nebezpečí našlo útočiště 900 lidí. Kino vlastní přerovská radnice a provozují jej Kulturní a informační služby města Přerova. Do úprav kina Hvězda v posledních letech vynaložilo město několik milionů. Investovalo se do digitalizace, podlah a sedaček i zduchotechniky. Od 90. let je to jediné přerovské kino. Dříve se v Přerově promítalo ještě v kinech Oko a Panorama.

Kam dál?

PŘEHLED: Olomoucké Dny evropského dědictví otevřou veřejnosti téměř...

středa, 28. srpna 2019, 15:00

Téměř osmdesát památkových objektů, do kterých se lidé nemohou podívat běžně, bude první zářijový týden zpřístupněno pro...

Vánoční program v Přerově zajistí kulturní služby města. Bude to stát...

úterý, 27. srpna 2019, 19:00

O program vánočních trhů v Přerově se letos postarají Kulturní a informační služby města Přerova. Ujmou se toho poté, co...

Minipivovary, řemeslně vařená piva, dobrá hudba a kvalitní program. V...

úterý, 27. srpna 2019, 18:00

Poděkování za sklizeň chmele, přehlídka minipivovarů a řemeslně vařených piv, spousta dobré hudby a bohatý program pro děti,...

Hradozámecká noc na Bouzově zve na výstavu historických fotografií a...

pondělí, 26. srpna 2019, 10:00

V rámci Dnů evropského kulturního dědictví ve dnech 7. – 9. září mohou zájemci navštívit trasu prohlídkového okruhu Hrad se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.