Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucké Divadlo na cucky chystá tři premiéry a desítky akcí

 
středa, 4. září 2019, 15:00

Olomoucké Divadlo na cucky chystá pro letošní sezonu tři premiéry. Jejich režie se ujmou hostující režiséři Šimon Spišák, Adam Svozil a Lucie Ferencová. První premiérou bude pohádka a připravena je na začátek října, řekl dnes ČTK mluvčí divadla Zdeněk Vévoda. Divadlo působí třetím rokem na nové scéně na Dolním náměstí. V uplynulé sezoně jej navštívilo zhruba 5000 diváků, což je o tisíc více než o rok dříve.

„V sezoně máme naplánovány tři domácí premiéry. První premiéra je naplánována na 4. října, půjde o pohádku Tři oříšky v režii Šimona Spišáka," uvedl Vévoda.

Zahajovací představení nové sezony uvede divadlo ve čtvrtek v atriu Uměleckého centra UP, kde vystoupí seskupení Med a prach. V září se mohou diváci těšit na reprízy her Divadla na cucky - autorského projektu o životě vysokoškoláků Mate a inscenace Jsem do tebe. V polovině září se na scéně představí novinářka, scénáristka a publicistka Alexandra Alvarová, autorka knihy Průmysl lži: propaganda, konspirace a dezinformační válka.

Vedle představení v domácí režii či od hostujících souborů chystá Divadlo na cucky v září a říjnu také kurzy pro veřejnost. Pro děti připravuje dílny, divadelní studio či taneční a pohybové lekce a vedle toho také dramatický kurz SENior. Své prostory divadlo nabídne také výstavám, debatám nebo zajímavým hostům.

Právě velký počet akcí se podle zástupců divadla mimo jiné kladně podepsal v loňské sezoně na nárůstu počtu návštěvníků. "Začali chodit noví diváci, na nové scéně jsme si získali nové publikum. Je to i díky nabitému programu, každý den se v divadle prakticky něco děje," doplnil Vévoda.

Divadlo na cucky je nezávislý divadelní soubor, který od roku 2013 provozuje v Olomouci vlastní scénu. Vedle divadelního sálu se zkušebnou a zázemím tam návštěvníci najdou kavárnu nebo galerii zaměřenou na současné umění a architekturu. Nová scéna vznikla na místě bývalé prodejny elektra, v domě soukromého majitele na Dolním náměstí. Na přestavbu prostor pro účely kulturního centra přispěli i dárci, ve veřejné sbírce se sešlo přes půl milionu korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Divadlo na cucky

Kam dál?

V kraji bude v rámci Dnů evropského dědictví mimořádně přístupno...

úterý, 3. září 2019, 19:00

Do pracovny rektora, do barokního jezuitského konviktu nebo do nových laboratoří optiků budou moci nahlédnout lidé v sobotu během...

Thajský mládežnický symfonický orchestr zahájí své evropské turné v...

úterý, 3. září 2019, 15:30

Do Olomouce zavítá v pátek 6. září mládežnický orchestr Siam Sinfonietta z Bangkoku. Vystoupí v Redutě Moravské filharmonie...

Na hodech v Tršicích vystoupí Zdeněk Izer, Turbo nebo Honza Onder

úterý, 3. září 2019, 10:30

Tršické hody se letos konají od 6. do 8. září. Návštěvníci se mohou těšit na hudební nářez a děti si užijí skvělou zábavu....

Chystá se rekonstrukce Červeného kostela. Počítá se s přístavbou pro...

úterý, 3. září 2019, 09:00

Olomoucký kraj chce letos zahájit dlouho plánovanou rekonstrukci červeného kostela na třídě Svobody v centru Olomouce, který...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.