Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Zoo na Svatém Kopečku otevřela novou část safari, zaměřená je na Afriku

 
pátek, 24. července 2015, 13:03

Návštěvníci zoologické zahrady na Svatém Kopečku u Olomouce se ode dneška mohou projet vláčkem mezi stádem volně pobíhajících oryxů jihoafrických a žiraf Rothschildových. Zoo zprovoznila další část safari zaměřenou na Afriku, jejíž vybudování stálo téměř dva miliony korun.

"Při tvorbě návrhů bylo pro architekty nejdůležitější, aby stavba působila přirozeně a lidem se otevřel na zvířata co nejméně rušený vhled nejen z vláčku," řekl novinářům ředitel svatokopecké zoo Radomír Habáň, podle kterého bylo pamatováno také na pěší návštěvníky. "Pro ně je pohled na oryxy otevřen z vyhlídky vybudované v blízkosti vyhlídkové věze," dodal.

Nově otevřená africká část postupně budované safari je v centrální části zoo u pavilonu žiraf. Ve výběhu je skupina zhruba tří desítek přímorožců a v areálu vznikl travnatý výběh pro žirafy.

Zoo zprovoznila první z pěti etap safari zaměřenou na region Euroasie v roce 2013. O safari je od té doby velký zájem. Loni se vláčkem po její euroasijské části projelo 50.000 lidí.

Zbývající části safari by měla zoo postavit v následujících třech letech. "Budeme pokračovat americkou částí, kde bude vlčí safari, následovat bude australská safari a pak arktická část," řekl Habáň. Celá trasa safari bude po dokončení měřit zhruba pět kilometrů.

V posledních letech se svatokopecká zoo snaží zatraktivnit nabídku, aby uspěla ve stále tvrdší konkurenci ostatních zahrad. Například předloni dokončila nový výběh pro vzácné levharty mandžuské. Areál má podobu jeskyně s vyhlídkovou terasou.

"Otevření druhé z celkem pěti plánovaných části safari udělala zoologická zahrada další důležitý krok na cestě k většímu propojení světa zvířat a lidí. Tento směr, kterým se zoo při své postupné modernizaci vydala, je na první pohled patrný a v konkurenci ostatních zoologických zahrad zcela nezbytný," řekl k otevření další části safari primátor Antonín Staněk.

Návštěvnost zoo na Svatém Kopečku loni po předchozím poklesu vzrostla. Jejími branami v roce 2014 prošlo 356.909 návštěvníků, což je bezmála o 36.000 lidí více než o rok dřív.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Na radniční renesanční lodžii se bude koncertovat

středa, 22. července 2015, 12:40

Historická olomoucká radnice ožije v srpnu večerními koncerty. Krásná renesanční lodžie, kterou v dávných staletích...

Olomoucí se projde průvod homosexuálů

úterý, 21. července 2015, 14:15

Srpen se definitivně stává v České republice "nejteplejším" měsícem. Nejen, že se 10. srpna koná v hlavním městě...

Report: Krausberry spolu hrají už přes 30 let, stále ale dokážou pařit jako puberťáci

pondělí, 20. července 2015, 08:35

Koncert kapely Krausberry se odehrál v prostorách radnice a byla to skvělá show. Takový aplaus jsem v Olomouci dlouho...