Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hledejte želvu a objevujte město

 
pátek, 31. července 2015, 13:30

Už potřetí se v olomouckých ulicích objeví černobílý symbol želvy. Prázdninová rodinná hra stejně jako v předešlých letech nabídne několik zajímavých míst a také procházku za hranice města. Stačí se jen dobře dívat. Na soutěžící totiž může čekat nejedno překvapení. Hra Hledej želvu startuje v sobotu 1. srpna.

Symbol želvy, jenž vychází z motivu Ariónovy kašny na Horním náměstí, se během léta objeví na nejrozmanitějších místech města. Soutěž nabízí poznání historické Olomouce trochu jinak a nově. „Naše město je leckdy i pro samotné Olomoučany plné ještě neobjevených památek. Účastníci naší hry tak mohou objevit místa, která možná dosud míjeli,“ vysvětluje vedoucí oddělení kultury magistrátu Radim Schubert. „Cílem je najít památky a zajímavé stavby na území města, které budou označené symbolem želvy. Památek bude celkem deset a jejich hledání bude rozděleno do dvou kol, vždy po pěti pamětihodnostech,“ popisuje pravidla hry Radim Schubert.

V pátrání po želvě bude aktérům hry napomáhat zveřejnění indicií, které najdou na facebookových stránkách Hledej želvu, na fb stránce Informačního centra města Olomouce a na www.hledejzelvu.cz. V průběhu jednotlivých kol hry budou hráči zasílat seznam pěti památek označených symbolem želvy, nejlépe společně s pořízenými fotografiemi objektů nebo vlastními fotografiemi s nalezenými památkami v pozadí, na email: hledej.zelvu@olomouc.eu. Fotografie budou zveřejněny společně se seznamem výherců na Facebooku vždy po skončení daného kola. „Z předchozích ročníků víme, že Olomoučané mají o hru zájem a účastní se jí opravdu celé rodiny. Doufáme, že letos tomu nebude jinak,“ uvedl náměstek primátora pro kulturu Pavel Urbášek.

Minulých ročníků prázdninové hry Hledej želvu se zúčastnilo několik stovek soutěžících. Na ty nejlepší budou letos čekat coby odměna věcné ceny, ale i nevšední zážitky. „Jako cenu chystáme například speciální procházku olomouckými památkami s průvodcem nebo případně i volné vstupy na akce spolupořádané městem Olomouc,“ dodal Pavel Urbášek.

Harmonogram:

Hra se bude hrát ve 2 kolech, každé z nich potrvá 2 týdny, bude v něm označeno 5 památek či objektů a zveřejněny indicie.

1. kolo 1.–14. srpna 2015
2. kolo 15.–29. srpna 2015

Zdroj: olomouc.eu

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Právě opravované rozárium má být perlou Olomouce

čtvrtek, 30. července 2015, 14:36

Obyvatelé i návštěvníci Olomouce se příští rok budou moci procházet po opraveném rozáriu nedaleko historického centra...

Recenze: Mission Impossible – Národ grázlů, aneb Ethan Hunt je pořád děsnej bourák

čtvrtek, 30. července 2015, 13:26

Agenti tajné organizace IMF (Impossible Mission Force), chránící rovnováhu ve světě, to nemají lehké, pořád se objevuje...

Hrady a zámky v Olomouckém kraji hlásí malou návštěvnost, na vině jsou letošní vedra

čtvrtek, 30. července 2015, 10:37

Tropické počasí v uplynulých dnech ubralo návštěvníky většině hradů a zámků v Olomouckém kraji. V porovnání s loňským...