Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Recenze: Nová Fantastická čtyřka se snaží napravit dojem z předchozích pokusů, daří se jí to jen částečně

 
pátek, 14. srpna 2015, 08:49

Přiznejme si to – předchozí fimové pokusy natočit příběh Fantastické čtyřky skončily neslavně a mnozí označují předešlé dva filmy za dno komiksových filmů, od kterého je potřeba se odrazit. Povedlo se to novému, v pořadí už třetímu filmu o týmu Fantastické čtyřky?

Původní komiks Fantastické čtyřky Stana Leeho a Jacka Kirbyho staví především na rodinných hodnotách. V šedesátých letech, kdy komiks vznikal, se kladl důraz na amerikanismus více, než kdy dříve, neboť si světové velmoci svým soupeřením poměřovaly své síly. I proto dochází k nabytí superschopností hlavních hrdinů při výletu do kosmu, což přesně koresponduje se snahou velmocí jako první se dostat do kosmu.

Josh Trank, režisér nové Fantastické čtyřky, se předem myšlenky ubírat se ve stopách a duchu původního komiksu vzdal. Vše přizpůsobil dnešnímu apetitu publiku, a nutno říci, že tomu teenagerskému. Svědomité vědce z komiksu tak nahradili náctiletí herci, cestu na měsíc zase zastoupila bleskurychlá teleportace.

Ač Fantastická čtyřka přímo vybízí k tomu, aby se na plátně odehrávaly týmové bojové scény jako řemen, podobně, jako třeba u Avengers, v tomto případě to neplatí. Tím spíš zarazí, že v půlce filmu se vůdce Fantastické čtyřky prostě zapře a na své přátele a "rodinu", jak čtyřku zamýšleli ztvárnit její tvůrci Lee s Kirbym, se prostě a jednoduše vykašle.

S efekty a zvukem to ale tvůrci umí, to se musí nechat. Když už jde stranou příběh, nesympatičtí herci a nenaplněný potenciál filmu, který čouhá z každé scény, digitální efekty a ozvučení jsou věcí, které vás dokážou na hodinku a půl do křesla přikovat. Pokud si ale myslíte, že zařadíte Fantastickou čtyřku mezi své oblíbené komiksové filmy, pravděpodobně budete zklamáni.

Olomoucká Drbna hodnotí: 50%

Na film můžete zajít třeba do Premiere Cinemas, největšího multikina v Olomouci. Program najdete zde.

Autor: Adam Roller

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Přístí týden startuje letní Flora Olomouc, návštěvníci budou poznávat zahradu

čtvrtek, 13. srpna 2015, 14:05

Krásné květiny i ponaučení nabídne letos návštěvníkům letní etapa mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc, které se...

Do Olomouce zavítají britští The Brew, hvězdy západních festivalů

pondělí, 10. srpna 2015, 14:59

Jen pár dnů zbývá do srpnového vrcholu Olomouckých kulturních prázdnin - po úspěšném koncertu kapely Carlose Santany se...

Olomoucký Exit Game je pro všechny, kteří chtějí zažít dobrodružství, říká její zakladatel Jakub Svoboda

sobota, 8. srpna 2015, 18:15

Před několika týdny se v Olomouci rozhodl Jakub Svoboda se svým týmem zařídit byt v centru Olomouce tak, aby byl jednou...