Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vyzkoušeli jsme olomoucký Exit Game. Je zapotřebí důvtip, ale také rychlost

 
středa, 19. srpna 2015, 12:46

Už je to pár týdnu, kdy přímo v centru Olomouce otevřel Jakub Svoboda Exit Game. Cílem je se dostat za šedesát minut ze zamčené místnosti. A nebyla by to redakce Olomoucké Drbny, aby se z této místnosti nepokusila dostat...

Exit Game sídlí v jednom z domů na Náměstí hrdinů, v jeho prvním patře náš tým o šesti lidech vítá úsměvavý Jakub Svoboda, který celý olomoucký Exit Game vymyslel. "Šest lidí je na jednu zamčenou místnost tak akorát, i když si možná už budete překážet. Ideální počet lidí je tři až pět," upozorňuje nás hned na začátku Svoboda, nevidí však v našem početném týmu problém.

Exit Game vychází z počítačových her devadesátých let, kdy "frčely" takzvané klikací adventury, tedy hry, mezi které patří i legendární česká počítačová hra Polda. Úkolem v těchto hrách bylo dostat se za pomocí určitých indicií dál ve hře, někdy i právě ze zamčené místnosti. A Jakub Svoboda uvedl tuto sofistikovanou zábavu do reálu.

"Na vyřešení celkem pěti úkolů, které na vás za těmito dveřmi čekají, máte šedesát minut," ukazuje na bílé dveře Svoboda. Hodina času na pět úkolů se nám zdá dlouhá, opak je však pravdou. "Některé týmy před vámi vyřešily za hodinu třeba jen dva nebo tři úkoly z pěti," objasňuje Svoboda. Navíc, tým si bere do místnosti vysílačku, a když je v koncích, má k dispozici od pana Svobody jednu jedinou nápovědu, která navíc tým stojí pět drahocených minut. Není divu, že z třiceti týmů jich vyvázlo v časovém limitu zatím jen pět týmů.

Po úvodní, asi desetiminutové informační pasáži přichází to, na co každý z týmu čekal - vpuštění do místnosti. Od této chvíle už nemůžu prozradit moc, protože každý pohyb každého člena týmu je součásti šedesátiminutové útěkové hry. Musíte se spokojit s tím, že čas v místnosti plyne jako voda, je zapotřebí vzpomenout si na aktivity dětských táborů, řešit promyšlené rébusy a v neposlední řadě se také oprostit od všech vodítek, které vedou do slepé uličky.

S hlavou hrdě vztyčenou můžeme konstatovat, že jsme splnili v místnosti nakonec všech pět úkolů, i když jsme se u toho pekelně zapotili. Nakonec jsme s vítězným a radostným pokřikem vyběhli z oněch bílých dveří v čase 49:24 a zařadili se mezi teď už sedm týmů, kteří to zvládli.

Olomoucký Exit Game redakce Olomoucké Drbny vřele doporučuje pro všechny, kteří mají rádi adrenalin, týmovou práci, zábavu a hlavně dobrodružného ducha. My to zvládli, co vy? :) Více informací zde.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Nebe nad Bouzovem bude patřit horkovzdušným balónům

pátek, 14. srpna 2015, 15:01

Na dvacet balónů se příští víkend vznese nad hrad Bouzov na Olomoucku. Piloti balónů se k Bouzovu sjedou ze všech koutů...

Recenze: Nová Fantastická čtyřka se snaží napravit dojem z předchozích pokusů, daří se jí to jen částečně

pátek, 14. srpna 2015, 08:49

Přiznejme si to – předchozí fimové pokusy natočit příběh Fantastické čtyřky skončily neslavně a mnozí označují předešlé...

Přístí týden startuje letní Flora Olomouc, návštěvníci budou poznávat zahradu

čtvrtek, 13. srpna 2015, 14:05

Krásné květiny i ponaučení nabídne letos návštěvníkům letní etapa mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc, které se...