Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Šternberské Letní divadelní hraní je u konce, chystá se další ročník

 
pondělí, 24. srpna 2015, 08:42

Šternberské kulturní léto pod hvězdami se dostalo ke svému závěru – obyvatelé města Šternberk a jeho návštěvníci mohli shlédnout poslední ze čtveřice Open air akcí v roce 2015 pořádaných Olomouckou agenturou ARKS Plus s. r. o. Po opeře Turandot, Letním hudebním hraní a hudebním festivalu Šternberský kopec se konalo Letní divadelní hraní, které se uskutečnilo v zahradě Státního hradu Šternberk ve dnech 18. – 20. 8. 2015

Letní divadelní hraní se již tradičně konalo ve třech dnech. Na první den bylo naplánováno divadelní představení v podání Šternberských ochotnických komediantů (ŠOK) – s černou komedií Mrzák inishmaanský. Představení však muselo být zrušeno, z důvodu velice intenzivního deště.

Druhý den vystoupil Jan Holík, jako představitel one man show Caveman. Představení, které sklízí úspěchy po celém světě, obstálo i před Šternberským publikem, které se přišlo zasmát až k slzám v počtu přes 800 diváků. Díky této komedii se diváci dozvěděli hlavní příčinu, proč si ženy a muži rozumí i nerozumí, jaké jsou mezi oběma pohlavími rozdíly a zejména proč bez sebe nemohou žít.

Posledním dnem letošního Letního divadelního hraní byl koncert Sester Havelkových. Dobové kostýmy, profesionální výkon a autentická interpretace doby uchvátila diváky, kteří se duchem vrátili do dob černobílých filmů.

Letní divadelní hraní 2015 i přes nepřízeň počasí v prvním dni shlédlo přes tisíc spokojených diváků, kteří se tak již dnešního dne mohou těšit na Šternberské kulturní léto pod hvězdami v roce 2016.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Nová kniha mapuje události roku 1968 v Olomouci

pátek, 21. srpna 2015, 15:56

Zrovna dnes si připomínáme smutné datum 21. srpna, kdy do Československa vtrhla okupační vojska. Před čtyřicetisedmi...

Nebe nad Bouzovem je plné horkovzdušných balonů

pátek, 21. srpna 2015, 13:37

Pestrobarevná podívaná se dnes časně ráno naskytla obyvatelům obcí v okolí Bouzova na Olomoucku. Nebe nad hlavou jim...

Video: Kino ve Šternberku slaví sto let, přijede mu popřát Aneta Langerová

čtvrtek, 20. srpna 2015, 15:26

Před sto lety, v roce 1915 se začalo ve šternberském kině na Náměstí svobody promítat. Tehdejší kino Hess začalo zprvu...