Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoucká zoo chystá pro návštěvníky stezku v korunách stromů

 
středa, 26. srpna 2015, 10:40

Příští rok chystá Zoo Olomouc pro návštěvníky velké lákadlo v podobě nové lávky v korunách stromů. Návštěvníci tak budou moci vidět zoo z úplně nové perspektivy.

Novou lávku bude financována z peněz soukromého investora, který už v zoo provozuje lanové centrum Lanáček.

"Pověřili jsme (rada města) ředitele zoo, aby podepsal smlouvu na vybudování stezky. Stavět by se měla začít na podzim a zprovozněna má být příští sezónu," uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.

Stezka je projektována jako 170 metrů dlouhá lávka. Před započetím stavby musí odborníci posoudit stav stromů. "Stromy kvůli suchu trpí a nejsou odolné vůči kůrovci. Bude proto proveden průzkum, které z nich jsou schopny lávku unést," podotkl Jakubec.

V posledních letech se svatokopecká zoo snaží zatraktivnit nabídku, aby uspěla ve stále tvrdší konkurenci ostatních zahrad. Například předloni dokončila nový výběh pro vzácné levharty mandžuské. Areál má podobu jeskyně s vyhlídkovou terasou.

Letos v červenci zoo zprovoznila další část safari zaměřenou na Afriku, jejíž vybudování stálo téměř dva miliony korun. Zbývající tři části safari by měla zoo postavit v následujících třech letech. Celá trasa safari bude po dokončení měřit zhruba pět kilometrů.

Svatokopecká zoo patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. Návštěvnost zoo na Svatém Kopečku loni po předchozím poklesu vzrostla. Jejími branami v roce 2014 prošlo 356.909 návštěvníků, což je bezmála o 36.000 lidí více než o rok dřív.

Autor: Jakub Wittka / ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Šternberské Letní divadelní hraní je u konce, chystá se další ročník

pondělí, 24. srpna 2015, 08:42

Šternberské kulturní léto pod hvězdami se dostalo ke svému závěru – obyvatelé města Šternberk a jeho návštěvníci mohli...

Nová kniha mapuje události roku 1968 v Olomouci

pátek, 21. srpna 2015, 15:56

Zrovna dnes si připomínáme smutné datum 21. srpna, kdy do Československa vtrhla okupační vojska. Před čtyřicetisedmi...

Nebe nad Bouzovem je plné horkovzdušných balonů

pátek, 21. srpna 2015, 13:37

Pestrobarevná podívaná se dnes časně ráno naskytla obyvatelům obcí v okolí Bouzova na Olomoucku. Nebe nad hlavou jim...