Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Víkend láká na kováře i pohodový koncert

 
čtvrtek, 27. srpna 2015, 15:06

Ještě nevíte, co budete dělat o víkendu? Olomoucká Drbna pro vás vytipovala několik akcí, které se rozhodně vyplatí navštívit.

Hefaiston na hradě Helfštýn

V sobotu a něděli můžete na Helfštýně obdivovat kováře při práci na svých kovových skvostech. Mnohé z děl pak zůstávají trvale na hradě či ozdobí nedaleké město Lipník nad bečvou. Návštěvníci se mohou těšit na klasické i umělecké kovářství, šperky, zbraně i kovolitecké práce. Na hrad Helfštýn tradičně dorazí kováři z celého světa, což z této akce dělá nejvýznamnější setkání kovářů roku.

Oslavy maršála Radeckého v Olomouci

Už třináctý ročník se uskuteční v sobotu a neděli v centru Olomouce. Oslavy významného českého vojevůdce a stratéga každý rok přilákají do Olomouce mnoho návštěvníků. Hlavní program se uskuteční v sobotu, kdy návštěvníky čeká vystoupení domácích i zahraničních vojenských hudeb a slavnostní příjezd postavy maršála Radeckého, kterého i letos ztvární známý herec a moderátor Václav Žmolík.

Venkovní koncert The Gardeners

V páteční devatenáctou hodinu bude atmosféra sportovního areálu Sport Hodolany patřit skupině The Gardeners. K poslechu si můžete dát výborné poličské pivo a speciality z místního grilu. Pozor, stůl je potřeba si zarezervovat s předstihem na čísle 777 941 901. Areál leží kousek od hodolanského fotbalového hřiště, do areálu se dostanete z ulice Šafaříkova.

Moravský bikemaraton pro sportovní nadšence

Sportovci můžou dorazit i na tradiční setkání cyklistů na Moravský bikemaraton, který se koná v sobotu od 11:00 do 17:00. Projedete se na horském kole podhuřím Jeseníků, trať si můžete zvolit hned ze tří - 30 km, 50 km a 80 km s výjezdem na Brníčko, vrchol Bradlo a paronamatickými výhledy po okolí.Oblíbený junior bikemaraton pro děti a mládež a kategorie rodičů s dětmi, hendikepovaných sportovců a samozřejmě i velmi populární souboj nad 110kg i kategorie pro ty, co si tak netroufají, mají svou "tourist open". Více na http://www.cyklomorava.cz

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Filmový tip Olomoucké Drbny: Hitman: Agent 47

čtvrtek, 27. srpna 2015, 10:49

Plánujete vyrazit do kina, ale nemůžete se rozhodnout, co si vybrat? Zkuste tip Olomoucké Drbny, která pro vás vybrala...

Olomoucká zoo chystá pro návštěvníky stezku v korunách stromů

středa, 26. srpna 2015, 10:40

Příští rok chystá Zoo Olomouc pro návštěvníky velké lákadlo v podobě nové lávky v korunách stromů. Návštěvníci tak...

Šternberské Letní divadelní hraní je u konce, chystá se další ročník

pondělí, 24. srpna 2015, 08:42

Šternberské kulturní léto pod hvězdami se dostalo ke svému závěru – obyvatelé města Šternberk a jeho návštěvníci mohli...