Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na helfštýnský Hefaiston dorazilo letos přes 13 tisíc lidí

 
pondělí, 31. srpna 2015, 08:48

34. ročník festivalu Hefaiston, který se koná již tradičně na hradu Helfštýn, během uplynulého víkendu přilákal přes 13 tisíc návštěvníků, o téměř dva tísíce lidí více, než loňský rok.

Na programu byl páteční koncert, v sobotu se hned od rána začaly branou Helfštýna dovnitř valit davy lidí, které chtěli vidět kováře v akci. K vysoké návštěvnosti přitom přispělo i pěkné počasí.

"Počet návštěvníků během letošního ročníku patřil k těm rekordním. Z mého pohledu to bylo úžasné setkání, na hradě po celou dobu panovala příjemná atmosféra," uvedl kastelán hradu Jan Lauro.

Na největší setkání kovářů v Evropě letos dorazilo hned 549 mistrů černého řemesla z v 19 zemí světa. Nechyběli kováři z Kanady, USA nebo třeba Austrálie. Řada z nich se před očima návštěvníků převlékla do hnědých kožených zástěr a dala se do díla. K dispozici k tomu měli na Helfštýně 13 výhní, kdy během dvouhodinového limitu museli vytvořit dílo dle vlastního návrhu.

Hrad Helfštýn se stal o víkendu rovněž galerií, pod širým nebem se vystavovalo celkem 334 exponátů, mezi nimiž nechyběli draci, kříže, ale také buvol v životní velikosti od Jiřího Dudka, který vzbudil mezi návštěvníky největší sympatie. Lidé také mohli obdivovat metr vysokou plastiku mořské víly, která vznikla teprve minulý týden při Kovářském fóru pod rukama dvojice slovenských kovářů.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Tip Olomoucké Drbny na páteční večer: Závěrečná prázdninová Jägermeister party

čtvrtek, 27. srpna 2015, 16:41

Olomoucká Drbna v pátek vyráží na tah! Tentokrát si vybrala dvoudenní akci s názvem Závěrečná prázdninová Jägermeister...

Víkend láká na kováře i pohodový koncert

čtvrtek, 27. srpna 2015, 15:06

Ještě nevíte, co budete dělat o víkendu? Olomoucká Drbna pro vás vytipovala několik akcí, které se rozhodně vyplatí...

Filmový tip Olomoucké Drbny: Hitman: Agent 47

čtvrtek, 27. srpna 2015, 10:49

Plánujete vyrazit do kina, ale nemůžete se rozhodnout, co si vybrat? Zkuste tip Olomoucké Drbny, která pro vás vybrala...