Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Recenze: Roger Waters je bůh, jeho The Wall je fenomenálním počinem

 
středa, 30. září 2015, 13:10

Kdo by neznal Pink Floyd? Kdo by neznal fenomenálního Rogera Waterse? Kdo by zeznal skladbu Another Brick in The Wall? Proč tedy vidět koncertní film Rogera Waterse, když vlastně už všechno známe? Odpověď je jednoduchá - protože je to fenomenální, nadčasová jízda.

Roger Waters The Wall, jak se film celým názvem jmenuje (a děkuji české distribuci, že film nezesměšnila českým překladem názvu), je road movie zakládajícího člena skupiny Pink Floyd, Rogera Waterse. Zachycuje jeho koncertní turné od roku 2010 až do roku 2013.

Diváky čeká ojedinělá cesta nejen koncertními pódii ve třech městech na dvou kontinentech, při které prožijí úchvatné hudební a vizuální orgie, film vás také provede zákulisím celého turné. Nejsilnější momenty přicházejí ale právě až díky samotnému komentáři Rogera Waterse, který vše komentuje a divákovi se tak naskýtá jedinečný pohled do myšlenek zpěváka.

Waters nevytvořil jen dechberoucí show plnou jedinečných skladeb a vizuálních efektů, ale hlavně sondu do své vlastní duše, ve které promítá svoje postoje v podobě protiválečné vize a paficismu, které reflektují Watersovu minulost, kdy ztratil otce i dědečka ve světových válkách. Z plátna tak lze doslova cítit, co prožívá Waters na pódiu, a díky jedinečnému komentáři může divák i slyšet, co se Watersovi skrývá v hlavě.

Za dvě hodiny a půl je sem tam cítit, že by film mohl být i kratší, na druhou stranu však obsahuje tolik dechberoucích scén, které totálně přehluší momentální pocity o těch pár zbytečných minutách.

Pokud se vám někdy v budoucnu naskytne vyrazit na tento vskutku fenomenální hudební počin, vězte, že za dobrý výběr kina budou vaše uši vděčné. Dobře jsem udělal, že jsem využil možnosti vidět film v sále s Dolby Atmos olomouckého Premiere Cinemas, jehož audio povýšil můj zážitek do zcela jiné roviny.

Olomoucká Drbna hodnotí - 95%

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Olomoucký Premiere Cinemas uvede na svých plátnech to nejlepší ze světové opery a baletu

středa, 30. září 2015, 10:05

Také v nadcházející sezóně se v Premiere Cinemas Olomouc mohou milovníci opery a baletu těšit na přímé přenosy toho...

Tip Olomoucké Drbny na páteční večer: Buddy's House Session

čtvrtek, 24. září 2015, 14:45

Studenti a všichni, kdo v páteční večer ještě nemáte jasný program! Olomoucká Drbna má pro vás tip, jak ho ideálně...

Recenze: Stát na vrcholu Everestu je fajn, nejdůležitejší je ale dostat se dolů...

čtvrtek, 24. září 2015, 10:00

Everest - hora, která si určuje svoje pravidla. Ale také hora, jejíž vrchol táhne jako magnet nadšené horolezce, kteří...