Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Anketa: Vyberte sedm divů Olomouckého kraje

 
pátek, 2. října 2015, 11:42

Včera začalo hlasování v třetím ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. Občané v ní vybírají z 21 nominovaných zajímavostí. Nejstaršího a nejmladšího adepta na titul Největší div Olomouckého kraje přitom dělí tří tisíc let.

Hlasování v anketě 7 divů Olomouckého kraje poběží celý říjen a listopad. Výsledky chtějí organizátoři vyhlásit ještě do konce roku. Vítězem se stane některá z pamětihodností nacházejících se na Olomoucku, Prostějovsku, Přerovsku Šumpersku a Jesenicku. Nominace proběhly na jaře. „Nejvíce tipů nám zaslali samotní starostové obcí v regionu. Ti nás upozornili například na tančírnu v Račím údolí u Javorníku, která je unikátní památkou,“ říká produkční ankety Ivo Heger. Své uchazeče přihlásila také města Prostějov, Litovel a Uničov.

Nejstarším uchazečem o titul Největší div Olomouckého kraje je pravěké hradisko Obersko na Šumpersku vybudovaní asi tisíc let před naším letopočtem. Nejmladším je letos dokončená největší tesařská sekera na světě stojící před zámkem v Konici. Organizátoři do hlasování zařadili také prameny Odry ležící ve vojenském prostoru Libavá a střešní zahrady v Lipníku nad Bečvou.

Anketa 7 divů Olomouckého kraje navazuje na hlasování, které v letech 2011 a 2012 pořádal Olomoucký kraj. Vznik ankety inicioval tehdejší hejtman Martin Tesařík, který si inspiraci dovezl ze své návštěvy Trenčínského kraje. Vedení kraje vzešlé z posledních voleb už v pořádání nepokračovalo. Návrat ankety nyní zorganizoval původní tým pořadatelů.

Hlasování v anketě probíhá na adrese www.7divukraje.cz. Potvrzení každého hlasu probíhá prostřednictvím e-mailu a pomocí jedné schránky elektronické pošty se dá hlasovat pouze jednou. To minimalizuje riziko manipulace s pořadím.

Včera zahájené hlasování v anketě skončí 30. listopadu. Průběžné výsledky hodlají organizátoři zveřejňovat operativně na svém webu a na facebookové prezentaci https://www.facebook.com/7divuok. Tu nyní sleduje více než 1 600 lidí.

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Recenze: Marťan Matt Damon se snaží nakopat Marsu zadek. Povedlo se mu to?

čtvrtek, 1. října 2015, 15:48

Marťan není jen další vesmírnou akční podívanou, těšte se na nášup smutných i veselých emocí. Trosečník na Marsu vás...

Recenze: Roger Waters je bůh, jeho The Wall je fenomenálním počinem

středa, 30. září 2015, 13:10

Kdo by neznal Pink Floyd? Kdo by neznal fenomenálního Rogera Waterse? Kdo by zeznal skladbu Another Brick in The Wall?...

Olomoucký Premiere Cinemas uvede na svých plátnech to nejlepší ze světové opery a baletu

středa, 30. září 2015, 10:05

Také v nadcházející sezóně se v Premiere Cinemas Olomouc mohou milovníci opery a baletu těšit na přímé přenosy toho...