Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoucká přednáška Queer Beer se tentokrát zaměří na televizní seriály

 
pondělí, 19. října 2015, 13:00

Především na televizní seriály se zaměří další z cyklu přednášek Queer Beer, která se uskuteční v úterý 20. října v kavárně Druhý domov v Olomouci. Queer Beer začíná v 18:30 a světem americké televizní queer tvorby provede návštěvníky doktorandka filmové vědy Jana Jedličková.

„V posledních 10 až 15 letech se v amerických televizních seriálech tvůrci úmyslně pouštějí i do dříve tabuizovaných témat. Jedním z nich je samozřejmě i neheterosexuální identita. V kontextu queer beer přednášky ale budu mluvit zejména o takové tv tvorbě, která jde zcela záměrně za hranice předvídatelnosti a vymezitelnosti. A kde se jednoduše nedají na postavy uplatnit často používané škatulky heterosexuální, gay, lesbický, bisexuální, trans a podobně,“ popsala Jana Jedličková. Nebudou chybět ani ukázky ze seriálů Spartakus, Black Sails nebo kultovního Queer as Folk.

Jana Jedličková se věnuje reprezentaci genderu a sexuality v televizním vysílání. V současnosti také dokončuje disertační práci o LGBT a queer teen postavách v amerických a britských televizních seriálech. Působí také jako dramaturgyně programu pojednávajícího o genderu a sexualitách na festivalu Academia Film Olomouc.

Queer Beer je cyklus přednášek, které pravidelně pořádá olomoucký spolek Ollove. Přednášky jsou zaměřeny na témata spojená s genderem, sexualitou a reprezentací neheterosexuálních menšin.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Kultura mimo Olomouc: Legendy českého funky, skupina J.A.R., se vrací s novou tour

pondělí, 19. října 2015, 11:14

V pátek 23. října se téměř po roce vrací do ostravského klubu Barrák legendy českého funky – J.A.R. v rámci svého...

Stašová s Dlouhým rozesmáli Šternberk, rýpli si i do kauzy Rozbořil

neděle, 18. října 2015, 11:02

Včerejším večerem vrcholil slavnostní program nově zrekonstruovaného Kulturního domu ve Šternberku, diváci mohli...

Olomoucká premiéra filmu Gravitation nabídne příběhy sportovců popírající zemskou přitažlivost

sobota, 17. října 2015, 14:59

Freeride motocross, BMX, street workout, freerunning, parašutismus, stunt riding, snow, skate, wakeboarding – převážně...