Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Znáte umělce Banksyho? Nenechte si dnes ujít filmovou lahůdku v Premiere Cinemas

 
středa, 28. října 2015, 16:50

Co takhle dnes večer vyrazit na unikátní dokument o legendárním světovém pouličním umělci, který si říká Banksy? Vězte, že nikdo zatím neodtajnil jeho totožnost, jeho umění však zná skoro každý.

Ve světě se točí významné filmy, které se nakonec ani nedostanou do České filmové distribuce. Jde o takové, které získaly věhlas a ocenění na filmových festivalech, ale bohužel se o nich běžný divák nemá šanci dozvědět. A přesně takový je i mystifikační dokumentární film Banksy: Exit Through the Gift Shop, který vypráví příběh sprejerů, ze kterých se stávají právoplatní umělci. Snímek zároveň ironicky shazuje narcismus některých streetartových umělců. Dokument, jež byl nominován na Oscara zároveň představí tvorbu anonymního Banksyho, jehož díla jsou satyrická a nebojí se rýpnout ani do politických problémů. V dokumentu nechybí ani adrenalinové scény s úprky před policisty. Ve filmu vystoupí také Christina Aguilera, Angelina Jolie, Jude Law a Brad Pitt.

Nahlédnout pod pokličku fenoménu 21. století můžete v rámci klubové středy v Premiere Cinemas ve středu 28. října od 20:50 hodin.

Premiere Cinemas Art je „klubové“ odvětví v multiplexu Premiere Cinemas. Jedná se o pravidelné středeční promítání artových, nezávislých či dokumentárních filmů, které se nedostaly do širší distribuce, přesto sbírají ocenění na prestižních festivalech.

Napsal(a) David Superata
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Zavzpomínejte na dětství v socialismu, v Pevnosti poznání na vás čekají mončičáci i Merkur

středa, 21. října 2015, 16:47

Vrátit do minulosti se můžete ode dneška v Pevnosti poznání. Dnes od 18:00 tam probíhá vernisáž výstavy starých hraček....

Olomoucká přednáška Queer Beer se tentokrát zaměří na televizní seriály

pondělí, 19. října 2015, 13:00

Především na televizní seriály se zaměří další z cyklu přednášek Queer Beer, která se uskuteční v úterý 20. října v...

Kultura mimo Olomouc: Legendy českého funky, skupina J.A.R., se vrací s novou tour

pondělí, 19. října 2015, 11:14

V pátek 23. října se téměř po roce vrací do ostravského klubu Barrák legendy českého funky – J.A.R. v rámci svého...