Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pojďte do kina na osm nejlepších krátkých sci-fi filmů z celého světa

 
středa, 18. listopadu 2015, 17:31

Večery iShorts nabývají popularity, nejen v Praze, Bratislavě nebo Ostravě sklízejí ovace. Díky Premiere Cinemas Art si můžete vychutnat ty nejlepší krátké snímky také v Olomouci.

Projekt iShorts pracuje s tematickými večery, byla tu láska ve všech možných i nemožných podobách, byly tu také sombrera a ostrá tequila v krátkých filmech z Mexika. Nyní se v Premiere Cinemas Art můžete těšit na invazi z vesmíru.

iShorts je česká nezávislá organizace, která určitě stojí za pozornost. Díky ní mají diváci ve vybraných městech v Čechách a na Slovensku možnost shlédnout ty nejlepší krátké filmy promítané na prestižních festivalech jako je Cannes, Berlinale či Sundance. Jako první ve střední a východní Evropě tak divákům představili všechny finalisty ceny americké Akademie filmových umění a věd za nejlepší hraný a animovaný krátký film – včetně vítězných filmů.

Projekt úspěšně funguje již sedmým rokem, úzce spolupracuje s Evropskou Filmovou Akademií. Večery iShorts zaujmou také důvtipnou dramaturgickou organizací. V rámci olomouckého večera se můžete těšit na filmy plné mimozemšťanů, kyborgů a kosmonautů. Představí se osm nejlepších krátkých filmů z USA, Německa, Švédska, Austrálie a České republiky, které nikde jinde neuvidíte. 

Proto vyrazte dnes večer od 20:30 hodin na pravidelný večer Premiere Cinemas Art.

Těšit se můžete na krátký úvod vzniklý ve spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií a studentského rádia UP AIR. Po skončení projekce si z kina odnesete plakáty, ke svým oblíbeným filmovým hitům.

Napsal(a) Zuzana Česáková
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

V anketě o největší div kraje vede Mariánský sloup v Uničově, pořadí ale ještě můžete změnit

středa, 18. listopadu 2015, 09:47

Celkem 1 643 hlasů se prozatím sešlo ve třetím ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. Ta probíhá od 1. října do 30....

Jarní program Divadla na Šantovce přinese Richarda Krajča i Kaisera s Lábusem

pondělí, 16. listopadu 2015, 09:20

Po Vánocích přinese Divadlo na Šantovce svým divákům zbrusu novou várku představení, které se na jeho prknech odehrají....

Středeční artový večer v kině bude tentokrát patřit filmu o Stephenu Hawkingovi

středa, 11. listopadu 2015, 09:45

Pojďte si vychutnat fenomenální herecký výkon na velkém plátně. Eddie Redmayne, který za roli dostal Oscara, se vžil do...