Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Během nightshoppingu v Šantovce se uskuteční také velké setkání cosplayerů

 
čtvrtek, 19. listopadu 2015, 13:32

20. listopadu 2015 se uskuteční v obchodní galerii Šantovka od 18:00 do 21:00 v rámci prodloužené otevírací doby a výhodných nákupů při Nightshoppingu také cosplay průvod. Padesát nadšenců oblékne kostýmy svých oblíbených hrdinů z pop kulturních, počítačových i literárních předloh jako Harry Potter, Avengers, League of Legends, Assasin’s Creed, ale i Ledového království nebo Alenky v říši divů (to samozřejmě není vše). Nepůjde o nějaký náhodný karneval, ale o přehlídku nejlepších kostýmů těchto postav v republice.

Cosplay je dost „nová“ zábava, o co přesně jde, objasňuje pořadatel a člen této subkultury Pavel Vykydal: „Jde o zkratku anglických slov „costume play“, což v překladu znamená kostýmová hra. Protože nadšenci mezi sebou utvářejí velká společenství (v Česku několik tisíc příznivců), považuje se tento koníček za subkulturu. Ta se projevuje komunitně naplňováním svých zájmů oblékáním se a charakterovým ztotožněním s fiktivními postavami nejčastěji z žánrů jako sci-fi a fantasy a jednotlivých druhů umění jako comics, anime či PC hry. Cosplayer se snaží o dosažení maximální autentičnosti postavy při využití vlastních, případně i cizích kreativních sil (šití, make-up, výroba brnění a zbraní atd.). Tou nejjednodušší definicí je oživování fiktivních světů,“ definoval cosplay Vykydal.

Ačkoliv je subkultura cosplaye brána jako fenomén pro mladé a „divné“, v Česku už má svoji několikaletou tradici a v Olomouci uvidíte opravdu to nejlepší z celé scény. Účast potvrdila nejpopulárnější cosplayerka ČR, 3. nejlepší cosplayer v klání Cosplay World masters v Portugalsku, dále tři úspěšně kvalifikovaní finalisté do evropského mistrovství Eurocosplay ve Velké Británii a několik vítězů diváckých soutěží v Česku a na Slovensku na srazech jako Festival Fantazie, Advik nebo Animefest. „O nic podobného, jako předvést takové množství oživlých postav v takové kvalitě široké veřejnosti, se v Česku ještě nikdo nepokusil,“ tvrdí Pavel Vykydal.

Během průvodu bude v obchodním centru probíhat i Nightshopping, takže většina obchodů prodlouží svou otevírací dobu až do 23hodin a bude poskytovat jedinečné slevy! Pokud tedy patříte mezi ty, kteří ještě nemají nakoupeny vánoční dárky, přijďte je pořídit za bezkonkurenční ceny. Obchody a výše slev, které se do akce zapojují, najdete na zde.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Jaké to je, být olomouckým bezdomovcem? Vyzkoušet si to můžete už dnes

čtvrtek, 19. listopadu 2015, 11:10

"Noc venku" je již tradiční podzimní setkání pod širým nebem, na kterém můžou návštěvníci podpořit spoluobčany bez...

Pojďte do kina na osm nejlepších krátkých sci-fi filmů z celého světa

středa, 18. listopadu 2015, 17:31

Večery iShorts nabývají popularity, nejen v Praze, Bratislavě nebo Ostravě sklízejí ovace. Díky Premiere Cinemas Art si...

V anketě o největší div kraje vede Mariánský sloup v Uničově, pořadí ale ještě můžete změnit

středa, 18. listopadu 2015, 09:47

Celkem 1 643 hlasů se prozatím sešlo ve třetím ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. Ta probíhá od 1. října do 30....