úterý 7. února 2023 Veronika

Do Olomouce se chystá Janek Ledecký, v kině Metropol započne svoje vánoční turné

Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná. To je program, se kterým populární zpěvák Janek Ledecký dokáže vždy před Vánocemi vyprodávat sály v Česku.

Jeho fanoušci vědí, že každý rok dostanou navíc vždycky něco nového. Letos jim Ledecký v rámci pravidelného Vánočního turné představí nové album Na konci duhy. V sólové autorské nahrávce, která vychází po deseti letech od poslední studiové řadovky, někdejší frontman Žentouru navazuje na svou silnou písničkářskou éru devadesátých let.

Vánoční turné Janka Ledeckého s podtitulem Na konci duhy letos startuje 28.11. v Olomouci a končí 20.12. v Rožďalovicích. Šňůra čtrnácti vystoupení se zastaví namátkou v Ostravě, Bratislavě, Liberci, Pardubicích a dalších městech. „V Praze letos budeme dělat opět dva koncerty (15. a 16. 12.) v divadle Broadway, protože jsme to loni měli vyprodané víc než dva měsíce dopředu,“ vysvětluje zpěvák.

V první polovině koncertu představí Janek Ledecký novinkovou nahrávku. Největší hity a koledy pak přijdou v druhé části vystoupení. Za zády bude mít populární zpěvák mezinárodní kapelu s vokalistkami a přední český smyčcový M. Nostitz Quartet. Speciálním hostem turné bude Šárka Adámková, která kromě klavíru a zpěvu zastane ještě další nástroje. „Každý rok si lámu hlavu s tím jak vymyslet tu první, nevánoční půlku koncertu. Letos se všichni těšíme na nové písničky z alba Na konci duhy. Pět z nich už jsme si otestovali na divácích letních festivalů. A fungují, jako kdyby je lidi znali už deset let,“ říká Janek Ledecký.

Vánoční turné Janka Ledeckého už devatenáctým rokem nabízejí sérii koncertů s pravou sváteční atmosférou. Ani letošní rok se tradice nezmění. „Kromě vánočních písní a hitů či novinek zazní i několik písní od zahraničních autorů, ke kterým Janek chová úctu, jako jsou Bob Dylan, Sting a další,“ dodává promotérka koncertu Hana Petřinová.

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.