Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Premiere Cinemas Art: Jak se žije s posttraumatickým syndromem válečným veteránům?

 
středa, 25. listopadu 2015, 17:02

Je polovina padesátých let. Jimmy P. je americký indián, který ve druhé světové válce bojoval v Evropě. Po návratu zpět do vlasti, která mu už nepatří, začíná trpět nevysvětlitelným závratěmi, dočasnou slepotou i ztrátou sluchu.

Film Jimmy P. je drama, které však také nabízí komplexní psychologický portrét původních američanů. Těch američanů, kteří se stále vyskytují mezi miliony přistěhovalců, aniž by je už kdokoliv poznal. Hlavní hrdina snímku je americký indián a současně válečný veterán, kterého hraje Benecio Del Toro – skvělý herec, kterého můžete znát z filmů Obvyklí podezřelí, Strach a hnus v Las Vegas, Pod(f)uck, 21 gramů. Tady ale předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Spolu s jeho psychoanalytikem - doktorem Gerogesem Derveuxem, kterého hraje Mathieu Amalric, vytváří jeden z nejpoutavějších přátelství filmového plátna.

Režisér snímku Arnaud Desplechin, jehož film Vánoční příběh byl v roce 2008 nominován na MFF Cannes na 1. cenu, patří podle filmových kritiků patří mezi nejvíce fascinující filmové vypravěče.

Jimmy P. je drama, které nic nezlehčuje, nespadá do obvyklých dramatických klišé a respektuje vztah analytika a jeho pacienta, kteří mezi sebou postupně objevují nevídané přátelství. Divák tak může sledovat dva rozdílné charaktery, které se spolu poznávají a společně pozorují prostou existenci lidstva. Celé dílo dokresluje hudba Howarda Shorea.

Nenechte si ujít čisté drama s fenomenálními hereckými výkony, které mělo premiéru v roce 2014 na MFF v Cannes. Šanci máte v pravidelném středečním filmovém klubu v Premiere Cinemas Art jedině dnes večer.

Více o filmu zde.

Napsal(a) Zuzana Česáková
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

V Chomoutově se v neděli rozsvítí vánoční strom, program si užijí děti i dospělí

úterý, 24. listopadu 2015, 15:54

V závěsu za olomouckým vánočním stromem se budou rozsvěcovat postupně vánoční stromy i v okolních vesnicích kolem...

Recenze: Finále Hunger Games není jen jednotvárná řežba, můžete v něm vidět obraz doby

neděle, 22. listopadu 2015, 11:00

Poslední díl trilogie Hunger Games přináší poselství, které nám připomíná, že nic není takové, jak se na první pohled...

Do Olomouce se chystá Janek Ledecký, v kině Metropol započne svoje vánoční turné

pátek, 20. listopadu 2015, 12:20

Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná. To je...