Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Recenze: Nové Star Wars přicházejí a fanoušci můžou jásat

 
čtvrtek, 17. prosince 2015, 15:56

Pokračování Hvězdných válek splnilo sen milionů fanoušků po celém světě, můžeme tak znovu zažít boj dobra proti zlu. A bude se opět na co dívat.

Málokterý film dokáže naplnit hned několik sálů multiplexu v čase půlnoční premiéry, navíc je tato akce ozvláštněna nadšenci v kostýmech vesmírných stvoření, princezen nebo rytířů Jedi. Před tvůrci pokračování nejepochálnější vesmírné ságy všech dob tak stála před uvedením snímku do kin obrovská výzva – nezklamat fanoušky a pokud možno přinést něco nového, co by Hvězdné války posunulo ještě o level výš. Tedy pokud je to vůbec možné.

Síla se probouzí v téměř dokonalém provedení, budete žasnout nad záběry z vesmíru, kdy do detailu propracované efekty přímo čiší z plátna. Ve filmu velmi dobře působí i všudypřítomná nostalgie po předchozích epizodách IV-VI, aby taky ne, všichni přece milujeme sarkasmus Harrisona Forda, coby Hana Sola a jeho kámoše Žvejka. Na formě tihle dva neztratili ani po letech, během kterých jsme je neviděli. Také zlo prodělalo určitý vývoj a vypadá to, že má pěkně navrch. Kylo Ren, který pokračuje v odkazu lorda Darth Vadera, se snaží co to jde, aby se svému vzoru přinejmenším vyrovnal. Sem tam ale neudrží nervy na uzdě. Samotná postava temného pána zatím nepředvedla, čeho všeho je schopná. V jeho přítomnosti i tak zažijete ty nejemotivnější části příběhu.

S nastupující generací přichází noví hrdinové, kteří pokračování Hvězdných válek dodávají tu správnou šťávu. Mladá tajemná Rey v podání zatím neznámé herečky Daisy Ridleyové za svůj výkon zaslouží absolutorium, její čistá duše dodává naději nejen ostatním protagonistům, ale i divákům v sále. Její náhodný parťák Finn, v podání dalšího hereckého objevu Johna Boyegy, dodává potřebné odlehčení a přirozenou dávku humoru, kterou jsou Hvězdné války pověstné. Nesmím zapomenout na opravdovou hvězdu, vzpomínáte na droida R2-D2? Představte si ještě něco roztomilejšího, stylovějšího a v modernějším provedení, dámy a pánové, přesně takový je BB-8.

Hvězdné války svou sedmou epizodou rozhodně nezklamou ani toho největšího škarohlída, potěší i náhodného diváka a jsou až geniálně chytrým úvodem pro další dvě pokračování. Nečekejte žádnou přelomovou podívanou, přesto je tento film velkým příslibem něčeho, co jsme v této sáze ještě nezažili. Záleží jen na tvůrcích, kam až se odváží ve jménu síly, která drží vesmír v rovnováze zajít. Zatím nezbývá, než vyrazit do kina a naplno si užít opravdu povedený návrat Hvězdných válek.    

Olomoucká Drbna hodnotí: 84 %

Na film můžete zajít třeba do olomouckého Premiere Cinemas, program najdete zde.

Napsal(a) David Superata
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

VIDEO: Univerzita láká uchazeče skrze nový klip, objeví se v něm třeba Bohdan Pomahač

čtvrtek, 10. prosince 2015, 10:12

Tenistka Helena Suková, fotograf Jindřich Štreit nebo plastický chirurg Bohdan Pomahač – co pojí tyto zdánlivě rozdílné...

Zateplená Ololoď zve v zimě na plavby pro veřejnost, akcemi myslí ale i na studenty a firmy

úterý, 8. prosince 2015, 13:19

S koncem podzimu kapitán olomoucké Ololodi Šimon Pelikán svou krásku nezazimoval, právě naopak. Pro olomouckou...

Recenze: Film V srdci moře vás zavede až do nitra Moby Dicka

neděle, 6. prosince 2015, 13:41

Režisér Ron Howard umí diváka dostat na unikátní místa, což ukázal už v Apollu 13 nebo nedávno ve filmu Rivalové....